J. Niedźwiedź: „Pierwszy mecz był lepszy niż drugi”

1 lipca 2022, 21:15 | Autor:

Dwa spotkania kontrolne rozegrali dzisiaj piłkarze Widzewa Łódź. Przed południem podopieczni Janusza Niedźwiedzia przegrali z Sandecją Nowy Sącz, a kilka godzin później minimalnie pokonali Puszczę Niepołomice. W obu tych sparingach, ich gra jednak nie porywała. A jak te występy ocenił opiekun czerwono-biało-czerwonych?

Widzewiacy ulegli Sandecji, lecz według szkoleniowca było to lepsze z dwóch starć tego dnia. „Pomimo tej porażki, pod kątem kultury oraz jakości gry, to był lepszy mecz niż ten drugi. I ze strony naszej, i Sandecji. W końcówce straciliśmy dwie bramki, bo zbyt prosto pozwoliliśmy przeciwnikowi na stworzenie tych sytuacji. Graliśmy jednym składem, rywal wymienił sporą liczbę zawodników, więc tę różnicę było widać, zwłaszcza w końcowych minutach. Zanim padły te gole, złapaliśmy kontrolę, nieźle graliśmy w piłkę, mieliśmy sytuację Julka Letniowskiego. To był bardzo pożyteczny sprawdzian, nawet pomimo tego, że graliśmy w takim upale. Sporo było akcji na niezłej prędkości. Z wyniku nie jesteśmy jednak zadowoleni” – stwierdził po spotkaniu.

Kilka godzin później, łodzianie pokonali Puszczę, ale spisali się słabiej. „Drugi mecz to niższa kultura gry po obu stronach. Mimo że pogoda była zdecydowanie lepsza niż rano, tempo było słabsze. To mnie zastanawia. Trzeba się cieszyć z tego, że w bramce zadebiutował nasz młody Kacper Kwiatkowski, który dostał taką szansę. To wielka chwila dla niego, żeby zadebiutować w takim klubie. Podsumowując drugie spotkanie: zwycięstwo, choć gra pozostawiała wiele do życzenia. Spodziewaliśmy się po prostu więcej płynności, więcej sytuacji, nawet jeśli sytuacje były rozgrywane w określonym tempie, to od trzydziestego metra brakowało ataku przestrzeni. Za mało było strzałów czy otwierających podań. Oczywiście, w końcówce zdobyliśmy bramkę i wygraliśmy, lecz, pod kątem jakości gry, pierwszy mecz był lepszy” – powiedział trener łodzian.

Za drużyną pierwsze dni spędzone w Woli Chorzelowskiej. Szkoleniowiec jest zadowolony z warunków, jakie ma do dyspozycji. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z warunków. Jakość boiska jest na wysokim poziomie, standard hotelu również, tak samo odnowa. To jest czas wytężonej pracy, ale również tego, żeby nowi zawodnicy oraz nowi członkowie sztabu się poznali. Takich rzeczy wewnątrz drużyny też potrzebujemy, zwłaszcza że do ligi coraz mniej czasu. Musimy ułożyć sobie wszystko w nowej konfiguracji ludzkiej. Dobrze, że jesteśmy na zgrupowaniu, bo możemy sobie po prostu usiąść i porozmawiać na ten temat” – dodał na zakończenie rozmowy.

Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
21
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x