J. Niedźwiedź: „To będzie energetyczny mecz”

9 września 2021, 09:56 | Autor:

Dziś przed południem przy al. Piłsudskiego odbyła się konferencja prasowa, której tematem był piątkowy mecz pomiędzy Widzewem Łódź a GKS Katowice. Jednym z jej uczestników był trener Janusz Niedźwiedź i odpowiadał na pytania związane z najbliższym domowym starciem czerwono-biało-czerwonych. O czym powiedział?

O podejściu do spotkania

„Marzymy o tym, żeby stadion zapełnił się w całości i żebyśmy po ostatnim gwizdku sędziego mogli się cieszyć z trzech punktów dla naszej drużyny. Robimy wszystko, aby jak najlepiej przygotować się do tego meczu. Wrócili do nas Radek Gołębiowski oraz Bartek Guzdek, obaj dzisiaj będą uczestniczyć w treningu, więc w piątek będziemy mieli prawie pełny skład. Jesteśmy głodni emocji, czekamy na to spotkanie.”

O przeciwniku

„GKS to nieźle zorganizowany zespół, który gra dużo skrzydłami, często wchodzi w pojedynki jeden na jeden w bocznych sektorach, nieźle wykonuje stałe fragmenty. Ma też parę indywidualności, na które musimy zwrócić uwagę. To będzie energetyczny mecz. Wierzę, że oprócz agresywności oraz tego wszystkiego, co chcemy pokazać, zaprezentujemy też dużą dojrzałość i mądrość. Mamy za sobą coraz więcej treningów, coraz lepiej rozumiemy grę, jesteśmy coraz bardziej powtarzalni. Wierzymy, że to będzie nasz dobry występ.”

O komplecie publiczności

„Nasza publiczność wyzwala emocje w przeciwnikach. Niektórych to paraliżuje, bo mało kto na co dzień gra przy takiej frekwencji, a nie jest łatwo się do niej przyzwyczaić. W niektórych za to, mówi się, że wyzwala sto dziesięć czy sto dwadzieścia procent. Ja chciałbym jednak, żeby moi piłkarze dawali z siebie po prostu sto procent. To jest dla mnie maksimum. Ważne jest też to, aby dojrzałość i mądrość wynikały z tego, co robimy na treningach.”

O wolnym weekendzie GKS

„Na pewno będzie to miało jakieś znaczenie, bo GKS miał więcej czasu na przygotowania oraz dopracowanie planu pod nas. W weekend rozegrali jednak mecz kontrolny, do tego przy sporej publiczności. Jutro okaże się, czy zadziała to na korzyść, czy na niekorzyść gości.”

O Fabio Nunesie i Abdulu Azizie Tettehu

„Myślę, że dzisiaj wezmą czynny udział w treningu, ale zobaczymy, jak to będzie wyglądało w kontekście powołania ich do kadry meczowej.”

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x