Jak w ostatnim sparingu wypadła Olimpia?

15 lipca 2018, 12:14 | Autor:

Nie tylko piłkarze Widzewa rozegrali w sobotę ostatni sparing przed startem nowych rozgrywek ligowych. Próbę generalną ma za sobą również zespół Olimpii Elbląg, czyli najbliższy przeciwnik łodzian w II lidze.

Olimpia ma mniej powodów do zadowolenia, bo w ostatniej grze kontrolnej przegrała 1:3 z III-ligowym Bałtykiem Gdynia. Wynik do przerwy nie zapowiadał takiego rozstrzygnięcia. Po straconej bramce już minutę później elblążanie doprowadzili do wyrównania. W drugiej połowie gole strzelali jednak tylko zawodnicy Bałtyku.

W składzie pierwszego przeciwnika Widzewa w nowym sezonie znalazło się miejsce dla wszystkich najważniejszych piłkarzy. W bramce olimpijczyków stoi znany z boisk Ekstraklasy Krzysztof Pilarz, testowano też jednego zawodnika – Tomasza Personę z KSZO Ostrowiec.

Dla drużyny z Elbląga był to piąty i ostatni sparing tego lata. Podopieczni Adama Borosa wygrali w nich tylko raz, ale pokonali wówczas…. ekstraklasowe Zagłębie Lubin. Do wyników gier kontrolnych nie ma więc co za bardzo przywiązywać wagi.

Olimpia Elbląg – Bałtyk Gdynia 1:3 (1:1)
Gol dla Olimpii: Kiełtyka