Juniorki Widzewa rozpoczynają rywalizację w MMP
13 stycznia 2023, 09:40 | Autor: Michał
Koszykarki Widzewa nie wybiegną w nadchodzący weekend na pierwszoligowe parkiety. Najbliższe dni będą jednak intensywne dla juniorek starszych, które przystąpią dziś do pierwszego meczu w ramach ćwierćfinałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Pierwszym przeciwnikiem będzie UKS Dwójka Nidzica.
O możliwości gry w rozgrywkach centralnych zadecydował rozegrany w grudniu minionego roku turniej strefowy. Jego początek nie był łatwy, bowiem łodzianki odnotowały dwie porażki, które realnie mogły zagrozić odniesieniu końcowego sukcesu. Na szczęście dwa następne mecze były już zwycięskie, dzięki czemu po pokonaniu w ostatnim starciu drużyny ŁKS, widzewianki zapewniły sobie trzecią pozycję premiowaną awansem do ćwierćfinałów.
Zmagania ćwierćfinałowe zostały podzielone na cztery grupy, w których znajdują się po trzy zespoły. Widzew trafił do tej oznaczonej literą B, w której rywalami będą UKS Dwójka Nidzica oraz MPKK Sokołów Podlaski. Rozgrywki odbędą się w formule „każdy z każdym”, zatem w każdej z grup zostaną rozegrane po trzy mecze. Do etapu półfinałowego z każdej grupy awansuje tylko jeden zespół.
Gospodarzem rozgrywek grupy B jest Widzew, dlatego wszystkie mecze zostaną rozegrane w Hali Parkowej. Pierwsza potyczka, w ramach której czerwono-biało-czerwone zmierzą się z UKS Dwójka Nidzica, odbędzie się już dziś o godzinie 17:30. Transmisja z meczu będzie dostępna TUTAJ.
Terminarz rozgrywek grupy B:
13 stycznia, godz. 17:30
UKS Dwójka Nidzica – Widzew Łódź
14 stycznia, godz. 16:15
MPKK Sokołów Podlaski – UKS Dwójka Nidzica
15 stycznia, godz. 12:00
Widzew Łódź – MPKK Sokołów Podlaski







Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
121:28 dla Widzewa.
Toż to szok …