WTM Awards 2022 – Najlepszy wyjazd

13 stycznia 2023, 18:20 | Autor:

Czas na kolejne głosowanie w ramach plebiscytu Widzewskie Trofea Mistrzów – WTM Awards 2022! Wracamy do aspektów kibicowskich i zabawę w kategorii „Najlepszy wyjazd”. Poznajcie piątkę nominowanych przez naszą Redakcję!

Wiosną kibice Widzewa odwiedzali jeszcze I-ligowe stadiony. Po raz pierwszy mieli okazję pojawić się na nowym obiekcie Łódzkiego Klubu Sportowego przy okazji Derbów Łodzi. Choć przemarsz z Piłsudskiego ciężko nazwać wyjazdem, postanowiliśmy uwzględnić go w naszym plebiscycie. To nie jedyny mecz na obcym stadionie z poprzedniego sezonu, pozostałe trzy dotyczą ekstraklasowych wypraw. Która była najlepsza?

1. BIAŁYSTOK

Drugi wyjazd po awansie do Ekstraklasy i pierwszy w normalnych okolicznościach. W Szczecinie trzeba było bowiem liczyć na pomoc gospodarzy, którzy wpuścili łodzian na swoje sektory. Na mecz z Jagiellonią widzewiacy wybrali się wyjątkowo transportem kołowym, kawalkadą autokarów, busów oraz samochodów osobowych. W sektorze gości zasiadło ich dokładnie 1010, doskonale bawiąc się przed, w trakcie, a nawet długo po spotkaniu. Nic dziwnego, wszak drużyna Widzewa odniosła w Białymstoku pierwsze zwycięstwo w elicie po ponad ośmiu latach przerwy!

2. DERBY ŁODZI

To nie do końca wyjazd, ale jednak mecz rozgrywany na obcym obiekcie. Tradycją ubiegłych lat, „Czerwona Armia” wybrała się na al. Unii 2 pochodem spod własnego stadionu. Kilkukilometrowy marsz przebiegał w miarę spokojnie, mały zator pojawił się już w bezpośredniej lokalizacji nowej budowli. Wejście na nią nie należało do najsprawniejszych, a do tego organizatorzy postanowili zamknąć przed widzewiakami toalety i punkty gastronomiczne! Sektor gości wypełnił się w nadkomplecie – 950 fanów. Atmosfera była iście derbowa, o co zadbali także miejscowi sympatycy, ostrzeliwując „klatkę” pirotechniką. Ultras Widzew zaprezentowała oprawę, a najlepsza zabawa miała miejsce w końcówce starcia, gdy Bartłomiej Pawłowski strzelił zwycięską bramkę.

3. KATOWICE

Drugi I-ligowy wyjazd w naszym zestawieniu. Chronologicznie wydarzył się on przed derbami i także miał coś z Sylwestra. W Katowicach po raz pierwszy gospodarze postanowili sprawdzić czy race, fajerwerki i inne gadżety potrafią wpaść do sektora gości. Większość odbiła się od ogrodzenia. Z powodu tych atrakcji spotkanie było dwukrotnie przerywane przez arbitra, a kilka dni później za karę obiekt został zamknięty. Na meczu pojawiło się 575 widzewiaków, choć nie wszystkim dane było wejść na stadion. Trudności spotkały m.in. kibiców Ruchu Chorzów, którzy solidarnie zostali pod bramami. Tak, jak w przypadku dwóch poprzednich nominacji, to spotkanie również zakończyło się wygraną piłkarzy Janusza Niedźwiedzia.

4. KIELCE

Ostatni wyjazd w 2022 roku także był zwycięski. Trzy punkty zdobyte w meczu z Koroną smakowały tym lepiej, że decydujący gol Mato Milosa padł w doliczonym czasie gry. Przez całe spotkanie 777 kibiców Widzewa, którzy dotarli do Kielc, doskonale bawiło się przy akompaniamencie wielu znanych pieśni. Zaprezentowano także oprawę w wykorzystaniem rac i hasłem na transparencie, nawiązującym do pirotechniki – „Niech zapłonie sektor gości na Koronie”.

5. ZABRZE

Jedyny w naszym zestawieniu wyjazd, który zakończył się porażką łodzian. I to bardzo bolesną, ponieważ ekipa Janusza Niedźwiedzia poległa w Zabrzu aż 0:3. Na szczęście w dużo lepszej formie byli tego dnia kibice, których na stadion Górnika przybyło dokładnie 1666. Byłoby ich znacznie więcej, ale na kilka dni przed meczem gospodarze zmniejszyli pulę dostępnych biletów. W tym przypadku także Ultras Widzew postanowili okrasić wizytę na obiekcie efektowną oprawą.

Głosować można przez pięć dni, do 17 stycznia włącznie (poniżej lub w prawym górnym rogu strony głównej). Wyniki pozostaną jednak nieznane, a ogłosimy je dopiero na sam koniec plebiscytu. Zapraszamy do zabawy!

Który wyjazd powinien otrzymać nagrodę WTM Awards 2022 w kategorii "Najlepszy wyjazd?"?

  • Derby Łodzi (45%, 422 Votes)
  • Białystok (32%, 300 Votes)
  • Zabrze (13%, 118 Votes)
  • Kielce (9%, 81 Votes)
  • Katowice (2%, 18 Votes)

Total Voters: 939

Loading ... Loading ...
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
1 rok temu

W Zabrzu było nas ponad 2k … Ci co nie załapali się do „puli” obecni byli wśród żaboli, ja w otoczeniu trzech czerwonokurtkowców

OdZawszeWidzewiak
1 rok temu

W Białymstoku bylem, ale na trybunie Jagi i było widać wspaniale ogień z naszego sektora.
Prośba, gdyby ktoś zwalniał miejsce na Pogoń to z chęcią przejmę bo zamierzam ze Szczecina na Widzewek przyjechać, najlepsza byłaby c, z góry dzięki ([email protected])

paw.
1 rok temu

To jaki wyjazd wybieramy, najlepszy czy największy ? W dwóch miejscach jest różnie napisane.

Bizon
1 rok temu

A gdzie Mielec?

Reminio
1 rok temu

Myślę, że tu odpowiedź może być tylko jedna…pytanie retoryczne:)

Mar
Odpowiedź do  Reminio
1 rok temu

Rozumiem, że na wszystkich pięciu byłeś? Pytanie retoryczne?

Maniek1910
1 rok temu

Zamiast katowic dałbym poznań w sondzie

Pioter
1 rok temu

A mnie się podobał poniedzialkowy klimacik w Gliwicach.

8
0
Would love your thoughts, please comment.x