Wysoka wygrana widzewianek w pierwszym meczu MMP

14 stycznia 2023, 08:49 | Autor:

Bezapelacyjnym zwycięstwem zakończył się wczoraj pierwszy mecz juniorek Widzewa w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-19. Podopieczne Anny Chodery dominowały przez całe spotkanie i pewnie wygrały wszystkie cztery kwarty, kończąc jednocześnie mecz imponującym wynikiem 121:28. Ta wygrana daje widzewiankom duże szanse na awans do zmagań półfinałowych.

Szansę na objęcie prowadzenia tuż po pierwszym rzucie sędziego miał Widzew, jednak Amelia Kuper nie zdołała  wykorzystać dogodnej szansy. Później szczęścia zabrakło również Otylii Pawlak. Niewykorzystane okazje szybko się zemściły, bowiem za trzy punkty trafiła Zofia Dąbrowska. W kolejnych fragmentach inicjatywę przejęły na szczęście łodzianki. Szybko dwa rzuty wolne wykorzystała Oliwia Janicka, a chwilę później dwa punkty zainkasowała Pawlak, dzięki czemu gospodynie wyszły na prowadzenie 4:3. Wydarzenia na boisku dalej układały się po myśli widewianek. Po dwa trafienia odnotowały Kuper i Pawlak, a przewaga podopiecznych trener Chodery wzrosła do 9 punktów. Drużyna z Nidzicy praktycznie nie była w stanie przebić się pod atakowany kosz. To powodowało, że rywalki ratowały się rzutami za trzy – jeden z nich wykorzystała Kinga Jastrzębowska. Nie zmieniło to jednak obrazu tego jednostronnego meczu. Do kosza po stronie Widzewa trafiały wspominana Janicka, Wiktoria Kurzawska oraz Pawlak, która rzuciła celnie zza linii. Pod koniec tej części meczu dobrze spisywała się powracająca po kontuzji Aida Miazek. To właśnie jej trafienie sprawiło, że po pierwszej kwarcie na tablicy widniał korzystny dla łodzianek rezultat 9:26.

Drugą kwartę świetnym rzutem za trzy zaczęła Natalia Wieczorek. Spotkało się to z odpowiedzią Jastrzębowskiej, która szybko zdobyła dla swojego zespołu pięć punktów, co minimalnie zmniejszyło przewagę widzewianek. O obrocie przebiegu meczu o 180 stopni nie było mowy. Kolejne punkty zdobywała Janicka oraz Kurzawska, która w przeciągu kilku minut trafiała trzykrotnie, w tym raz z dystansu. Rywalki przegrywały już 24 punktami, a reprezentantki RTS nie zamierzały zwalniać tempa.  Dwójka była tego dnia bardzo nieskuteczna, a w tym czasie kolejne koszykarki Widzewa wpisywały się do protokołu meczowego. Z punktów cieszyły się: Oliwia Janicka, Aida Miazek, Agata Młyńska oraz Nikola KacprzykRosiak. Niemoc przeciwniczek potwierdza fakt, że w drugiej części spotkania zdobyły one zaledwie cztery punkty. Widniejący do przerwy rezultat 18:54 nie mógł zatem nikogo dziwić.

Po powrocie z szatni jako pierwsza do kosza pewnie trafiła Maria Józefowicz. W kolejnych minutach koszykarki z Łodzi przypuściły prawdziwy szturm na kosz przeciwniczek. Prawidłowo akcję wykończyła ponownie Józefowicz, a z kolejnych zdobytych punktów cieszyły się: Janicka, Kuper, Pawlak oraz Kacprzyk-Rosiak. Trzeba podkreślić, że w tym czasie czerwono-biało-czerwone świetnie spisywały się w obronie, gdyż ekipa z województwa warmińsko-mazurskiego nie była w stanie ani razu skutecznie wykończyć swojego ataku. Widząc przebieg zawodów, trener Chodera zaczęła wprowadzać do gry zawodniczki, które na co dzień grają nieco mniej. Swoje pierwsze punkty w tej potyczce zdobyła choćby Zofia Wojak. W końcówce tej kwarty punkty zdobywały jeszcze Agata Młyńska i Agnieszka Graczyk, ustalając wynik rywalizacji na 24:86.

Ostatnia odsłona tej rywalizacji była już czystym dopełnieniem formalności. Brak możliwości nawiązania przez UKS jakiejkolwiek walki powodował, że do kosza wciąż trafiały praktycznie tylko widzewianki. Z kronikarskiego obowiązku należy odnotować, że punkty dla Widzewa zdobywały: Śliwińska, Kacprzyk-Rosiak, Wojak, Młyńska, Pawlak, Kurzawska, Miazek oraz Wieczorek. W tej kwarcie przeciwniczki były już zupełnie rozbite, dzięki czemu  koszykarki w czerwonych trykotach wygrały ją aż 35:4. Ostatecznie spotkanie zakończyło się szalenie wysokim wynikiem 121:28. Taki rezultat pozwala realnie myśleć o awansie do fazy półfinałowej. Mecz, który zadecyduje o awansie odbędzie się w niedzielę o godzinie 12:00 w Hali Parkowej. Widzew podejmie wówczas MPKK Sokołów Podlaski.

UKS Dwójka Nidzica – Widzew Łódź 28:121 (9:26, 9:28, 6:32, 4:35)