O awansie juniorek do 1/2 finału MMP zadecyduje ostatni mecz

14 stycznia 2023, 18:55 | Autor:

Pozytywne wrażenie pozostawiły po sobie w piątek juniorki starsze Widzewa Łódź. Prowadzona przez Annę Choderę drużyna do lat 19 wygrała pierwszy mecz ćwierćfinałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski przeciwko UKS Dwójce Nidzica aż 121:28. O awansie do półfinałowego etapu zmagań zadecyduje starcie z MPKK Sokołów Podlaski.

Użycie sformułowania, że piątkowy mecz był jednostronny może nie oddać tego, co wydarzyło się wczoraj na parkiecie. Widzewianki dosłownie zmiażdżyły drużynę przeciwnika, a każda kolejna kwarta kończyła się coraz większą przewagą czerwono-biało-czerwonych. Jak się dziś okazało, problemów z pokonaniem drużyny z Nidzicy nie miał też MPKK Sokołów Podlaski, który wygrał w Hali Parkowej 81:40. Oznacza to, że to właśnie pomiędzy drużynami z Sokołowa Podlaskiego i Łodzi rozstrzygnie się kwestia awansu do półfinałów.

Mecz pomiędzy Widzewem Łódź a MPKK Sokołowem Podlaskim odbędzie się w niedzielę w Hali Parkowej. Pierwsza syrena rozbrzmi o godzinie 12:00. Kibice, którzy nie pojawią się tego dnia na trybunach, mogą śledzić przebieg zawodów za pośrednictwem transmisji TUTAJ. Wyniki poszczególnych kwart będziemy podawać również na naszym Twitterze.