Futsal: Pucharowe zwycięstwo na wyjeździe

15 stycznia 2023, 15:55 | Autor:

Kolejny sukces maja na swoim koncie futsaliści Widzewa Łódź. Podopieczni Marcina Stanisławskiego o Michała Zawadzkiego udali się do Lubawy, gdzie w ramach 1/32 finału Pucharu Polski zagrali z Constractem II Lubawa. Bardzo ciekawe i wyrównane spotkanie zakończyło się zwycięstwem widzewiaków 6:5.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dynamicznie, gdyż już w 4. minucie wynik otworzyli gospodarze. Na listę strzelców wpisał się Janusz Okuniewski. Po ośmiu kolejnych minutach gry łodzianie zdołali wyrównać za sprawą trafienia Viacheslava Kozhemiaki. Radość z prowadzenia nie trwała jednak długo, ponieważ w 14. minucie Okuniewski trafił po raz drugi. Widzewiacy nie pozwolili na szczęście odjechać rywalom. Już po minucie na 2:2 strzelił Joao Bernardes.

Wymiana ciosów trwała w najlepsze, ponieważ kolejnego gola dla Constractu zdobył Szymon Licznerski. Po chwili świetny fragment gry zanotował Kozhemiaka, który inkasował bramki w 18. oraz 20. minucie, dając czerwono-biało-czerwonym prowadzenie 4:3. To nie był jednak koniec strzelania w pierwszej części rywalizacji, bowiem na 19 sekund przed końcową syreną, do protokołu meczowego wpisał się Jakub Banach.

Druga połowa zaczęła się również emocjonująco. W 22. minucie drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Bernardes, dzięki czemu Widzew prowadził 5:4. W kolejnych minutach żadna z drużyn nie zdołała zamienić swoich akcji na gole. Kolejną zmianę wyniku przyniosła końcowa część potyczki. W 36. minucie na 6:4 strzelił Norbert Dregier, co spotkało się z odpowiedzią Licznerskiego. Gospodarze nie byli już jednak w stanie wyrównać. Widzew wygrał z Constractem II Lubawa 6:5 i awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski. Z kim się w niej zmierzy, tego nie wiemy, ale gdy tylko pojawi się taka informacja, poinformujemy o tym na łamach WTM.

Constract II Lubawa – Widzew Łódź 5:6 (4:4)
4′, 15′ Okuniewski, 16′, 37′ Licznerski, 20′ Banach – 12′, 18′, 20′ Kozhemiaka, 16′, 22′ Bernardes, 36′ Dregier