Luźniejsza niedziela widzewiaków w Turcji

15 stycznia 2023, 21:03 | Autor:

Wczoraj piłkarze Widzewa rozegrali pierwszy z trzech zaplanowanych sparingów na tureckim zgrupowaniu. Niedziela była dniem luźniejszym, widzewiacy trenowali tylko rano, a popołudniu dostali czas wolny.

Po śniadaniu piłkarze RTS trenowali w siłowni pod czujnym okiem trenera Andrzeja Kasprzaka, a następnie udali się na zajęcia na boisko. Po rozgrzewce zespół został podzielony na trzy grupy i przez kilkanaście minut ekipy grały w „dziadka” – czytamy na łamach widzew.com

Zajęcia na boisku zwieńczył konkurs, przygotowany przez sztab szkoleniowy. Każdy zawodnik musiał pierw trafić w poprzeczkę, a następnie skierować piłkę do bramki nim ta dotknie murawy. Zwycięzcą zawodów okazał się Jordi Sanchez. Po treningu na boisku, zespół wrócił do hotelu na obiad.

Niedzielne popołudnie było wolne dla piłkarzy Widzewa. Część zawodników postanowiła odpocząć, inna grupa udała się na plażę. Znalazła się również grupa piłkarzy, która postanowiła obejrzeć mecz sparingowy Lechii Gdańsk z Crveną zvezdą Belgrad.

Dzień zakończył się analizą sobotniego sparingu z rumuńskim zespołem Universatitea Craiova. W poniedziałek widzewiacy mają w planach dwa treningi – oba na boisku. We wtorek zagrają w drugim meczu sparingowym z Dynamem Czeskie Budziejowice.

foto: Marcin Bryja / widzew.com

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
kibic
1 rok temu

A tymczasem Pogoń odgrywa w sparingu 3 cią drużynę rumuńskiej ligi. Ciężko będzie nam na inaugurację z nimi.

RobsoN
Odpowiedź do  kibic
1 rok temu

A ja liczę przede wszystkim na dobry piłkarsko mecz, full zaangażowanie naszych piłkarzy i taki sam doping z trybun, i jestem przekonany, że na koniec będziemy się cieszyć.

Robson
Odpowiedź do  kibic
1 rok temu

Co za bzdury….w sparingu pół roku temu ograliśmy Lecha…sparing to gierka kontrolna, trening, nic więcej.

kibic
Odpowiedź do  kibic
1 rok temu

Skąd te minusy? Coś napisałem obraźliwego albo niezgodnego z prawdą ?

gttyu
Odpowiedź do  kibic
1 rok temu

Raczej chodzi o Twoje podejscie. Sparing to tylko gra kontrolna, i nie ma nic wspolnego z meczem o punkty. Sparing to moment w którym cwiczone so rozne warianty taktyczne, oraz różnicuje sklad.

Bula
Odpowiedź do  kibic
1 rok temu

To, że widać większość rozumie iż wyniki w sparingach nie mają znaczenia. To ma dobrze wyglądać w lidze, a nie podczas gierki sparingowej. Szkoda, że jeszcze wyników wewnętrznych gierek nie znamy, kto wie może też byłyby wyniki do niepokoju :D

adam63
Odpowiedź do  kibic
1 rok temu

sparingi są dla trenerów , nasz wystawił dwie jedenastki by mieć przegląd całej kadry . Fajnie jak uda się wygrać bo to podnosi morale , ale finalnie wynik nie jest najważniejszy

Grzesiek
1 rok temu

A w piątek ogrywa Ploeszti, które w sobotę odmawia nam… Ta trzecia drużyna ligi rumuńskiej, to niejaka FCSB, dawna Steaua Bukareszt, której przedstawiać chyba nie trzeba nikomu. Klub ten to obecnie „druga siła” w rumuńskiej piłce, za Kluż, a przed Krajową, z którą to sparing przegraliśmy przedwczoraj. Wszystko to prawda, co napisałeś i też nie wiem, za co te minusy? Chyba tylko za to, że nie należy wyciągać z tego rodzaju gierek zbyt daleko idących wniosków, nawet jeśli te wydają się oczywiste… Nie zmienia to jednak faktu, iż potrzebujemy wzmocnień, których mam nadzieję, że tylko na razie nam brak. Tys… Czytaj więcej »

8
0
Would love your thoughts, please comment.x