Półtora miliona euro za Sancheza?

16 stycznia 2023, 18:33 | Autor:

Obok Henricha Ravasa, najczęściej pojawiającym się nazwiskiem wśród potencjalnych transferów wychodzących Widzewa, jest Jordi Sanchez. Napastnika łączono głównie z Rakowem Częstochowa i wygląda, że faktycznie coś było na rzeczy.

Dyrektor sportowy łodzian długo mówił, że dostawał jedynie zapytania w tym temacie. Tomasz Wichniarek utrzymywał jednak, że oficjalnych ofert za piłkarzy do klubu nie składano. Niedawno dowiedzieliśmy się, że takową wpłynęła w kontekście ewentualnego zakupu Ravasa. Według doniesień „Weszło”, za bramkarza zaproponowano kwotę poniżej pół miliona euro, co zostało przez włodarzy odrzucone. Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ.

Kilka dni temu w mediach ponownie pojawił się wątek Sancheza. Zdaniem Piotra Koźmińskiego z WPSportowych Faktów„, hiszpańskim snajperem rzeczywiście interesował się Raków, który miał nawet usłyszeć od Widzewa kwotę, za jaką ten mógłby rozważyć sprzedaż 28-latka. „Raków pytał o Sancheza i otrzymał wycenę za kwotę półtora miliona euro. To jednak dla klubu z Częstochowy za dużo” – mówił Koźmiński w programie „Okno transferowe” na kanale serwisu „Meczyki” w YouTube.

Nie wiemy jednak, kiedy łodzianie mieli zażyczyć sobie takiej kwoty za sprzedaż Sancheza. Być może miało to miejsce niedawno, ale równie dobrze suma ta mogła paść już kilka tygodni temu i obecnie nic w tym temacie już się nie dzieje. Hiszpan przebywa z drużyną na zgrupowaniu w Turcji, przygotowując do rundy wiosennej. Ta rozpocznie się już za dwanaście dni, dlatego trudno przypuszczać, by tuż przed jej startem widzewiacy pozwolili swojemu najlepszemu napastnikowi na zmianę barw. Chyba, że przy Piłsudskiego mają gotową alternatywę, ale o taką wcale nie jest łatwo.

Można dyskutować, czy zaproponowana przez szefów Widzewa kwota jest optymalna. Biorąc pod uwagę fakt, iż inny napastnik przenosi się tej zimy z Ekstraklasy do francuskiej Ligue 1 za dwa i pół miliona euro, oczekiwania finansowe za sprzedaż Jordiego Sancheza mogą nie być specjalnie wygórowane. Trzeba jednak pamiętać, że podany jako przykład Said Hamulić, który Stal Mielec zamieni na Toulouse FC, jest o sześć lat młodszy, a do tego strzelił jesienią niemal dwa razy więcej goli od widzewiaka. Wydaje się więc, że w Łodzi przyjęto realistyczną postawę. Tym bardziej, że tak naprawdę klub znajduje się w dobrym położeniu negocjacyjnym i wcale swojego zawodnika sprzedawać nie musi.

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Reminio
1 rok temu

I bardzo dobrze. Szanować się i nie puszczać za śmieszne kwoty. Poza tym , nie jesteśmy aż tak zdesperowani, by sprzedawać na szybko. Pogra, postrzela, to może i więcej sie wezmie, choć nie chciałbym, by odchodził, skoro mamy budować mocniejszą kadrę…I grac o wyższe cele. Swoją drogą to pokazuje poziom polskiej smieszbej pilki. Skoro raczej pewnego mistrza Polski nie stać, badz nie chce wydać takiej kwoty. Tym bardziej, że napastnicy wyżej się cenią i sa drożsi. A przecież dobry napastnik jest w cenie i jest priorytetem.

Adi
Odpowiedź do  Reminio
1 rok temu

Piszesz jakby to był twój klub i twoje pieniądze a 1,5 mln euro na oczy nigdy nie zobaczysz takie to śmieszne pieniadze są.

Marko
1 rok temu

Mam nadzieję , że czasy kiedy klub musiał wyprzedawać najlepszych zawodników aby pozostałym zapewnić wypłaty już nie powrócą. Osobiście chciałbym aby Jordi pozostał w Widzewie jednak należy zdawać sobie sprawę, że może przyjść ciekawa oferta i dla klubu jak i dla samego zawodnika, a jak mawia przysłowie z niewolnika nie ma pracownika.

Rafi
1 rok temu

Wyniki sparingów – Raków- dawna Steua 4:1 , Śląsk- Rapid Wiedeń 3:2

RobsoN
1 rok temu

Kolejny klubik który szuka frajera. Dograją ten sezon, a później gdy odejdzie trener śladem Piasta popadną w przeciętność – ale to już ich zmartwienie. My musimy się szanować i nie ma, że za czapkę gruszek będziemy oddawać każdego kogo ktoś sobie zażyczy. Tak czy inaczej brawo Zarząd !

Bula
Odpowiedź do  RobsoN
1 rok temu

A odejdzie trener? Nikt w Polsce nie jest w stanie zaproponować mu lepszych warunków (finanse i stabilizacja).

Robert
1 rok temu

1.5 banki za Jordiego to coś pięknego. Może latem się uda zarobić.

Mariusz
1 rok temu

Teraz nie powinniśmy go nawet sprzedawać . Niemamy zabardzo kim go zastąpić.

Mietek
1 rok temu

Okaże się po tej rundzie tak naprawdę jeżeli będzie miał udana jak poprzednia albo lepsza to może być nawet i więcej wart więc spokojnie

9
0
Would love your thoughts, please comment.x