Widzew Łódź – Dynamo Czeskie Budziejowice 4:0 (4:0)

17 stycznia 2023, 12:06 | Autor:

Pierwsza wygrana podczas zgrupowania w Turcji! Po hat-tricku Bartłomieja Pawłowskiego i jednym trafieniu Jordiego Sancheza, piłkarze Widzewa Łódź pewnie pokonali Dynamo Czeskie Budziejowice 4:0!

Z powodu choroby trenera Janusza Niedźwiedzia, drużynę w meczu z Dynamem poprowadził jego asystent, Karol Szweda. Ten nie mógł skorzystać z usług Kristoffera Normana Hansena, który nabawił się niegroźnej kontuzji w poprzednim spotkaniu z Universitateą Craiova. Poza składem znalazł się również bramkarz Jan Krzywański.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków Dynama, którzy zagrażali bramce Heinricha Ravasa. Już w piątej minucie jeden z Czechów oddał groźny strzał, ale bramkarz Widzewa odbił piłkę na aut. Parę minut później dobrze ruszył Juliusz Letniowski, który podał do Jordiego Sancheza. Jego centrę do Ernesta Terpiłowskiego ubiegł czeski obrońca. Gra toczyła się głównie w środku pola, obie ekipy próbowały przedostać się w pole karne rywala. Wysokim pressingiem próbowali atakować czescy piłkarze. W 17. minucie w polu karnym znalazł się Bartłomiej Pawłowski, ale jego podanie zostało zablokowane na rzut rożny. Ten korner przyniósł widzewiakom pierwszą bramkę! Z rogu boiska centrował Letniowski, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Sanchez i pokonał bramkarza strzałem głową. Cztery minuty później było już 2:0! Dobrze futblówkę odebrał Mateusz Żyro i dograł do Pawłowskiego. Ten wpadł w pole karne i strzałem w długi róg podwyższył prowadzenie.

Od tego momentu przewagę zaczęli mieć widzewiacy, którzy raz po raz atakowali bramkę Dynama. Łodzianie grali piłką, kontrolowali tempo i przebieg meczu. W 36. minucie widzewiacy podwyższyli wynik meczu! Sanchez przejął piłkę na środku boiska i popędził w stronę pola karnego. Zagrał do Pawłowskiego, który trafił na pustą bramkę. Było już 3:0! Widzewiacy zamknęli Czechów na ich połowie i cały czas atakowali, a jeden z ataków pozycyjnych zakończył się kolejnym golem! Strzałem z dystansu popisał się Pawłowski i po raz czwarty pokonał golkipera Dynama. Do przerwy Widzew prowadził pewnie 4:0!

Po przerwie w łódzkiej drużynie nastąpiło sporo zmian. Gra Widzewa jednak nie uległa zmianie, to łodzianie wciąż atakowali i kontrolowali przebieg meczu. Dobrze w drugą połowę wszedł Juljan Shehu, gracze Dynama nie byli w stanie przedostać się w pole karne łodzian. W 61. minucie uderzał z dystansu Jakub Sypek, ale golkiper czeskiej jedenastki sparował piłkę na rzut rożny. Korner tym razem nie przyniósł podwyższenia wyniku. W międzyczasie Jordiego Sancheza na boisku zastąpił Łukasz Zjawiński. Kilka chwil później dobrze lewą stroną ruszył Andrejs Ciganiks, który zacentrował w pole karne. Dośrodkowanie było minimalnie za mocne i Sypek nie opanował futbolówki.

Na ostatnie dwadzieścia minut szansę dostali Łukasz Plichta, Hubert Lenart oraz Filip Zawadzki. Widzewiacy atakowali, ale byli bardzo niedokładni. Próbowali odgryzać się rywale, ale ich podania również nie potrafiły znaleźć adresata. W bramce dobrze radził sobie Jakub Wrąbel. W 79. minucie dobrze w polu karnym odnalazł się Dominik Kun, ale jego strzał główką minął bramkę rywali. Kilka chwil później kapitalnie ruszył Zawadzki i podał do Mateusza Kempskiego. Ten jednak niecelnie dogrywał w pole karne. W ostatnich minutach mecz miał bardzo spokojny przebieg, choć próbowali jeszcze formalni goście. Strzał jednego z Czechów poszybował jednak nad bramką. Do końca meczu nic się nie zmieniło i Widzew pewnie wygrał z Dynamem Czeskie Budziejowice 4:0. Ostatni sparing w Turcji widzewiacy rozegrają w piątek, a ich przeciwnikiem będzie gruziński zespół Dinamo Batumi.

18′ Sanchez, 22′, 36′, 43′ Pawłowski