K. Gertchen: „Przy dopingu naszych kibiców gra się dużo lepiej”
3 lutego 2019, 08:18 | Autor: Bercik
Koszykarki Widzewa zagrają dziś w Toruniu bardzo ważny mecz z Energą. W związku z tym, postanowiliśmy na chwilę odejść od tematu piłki nożnej i porozmawiać z jedną z ulubionych zawodniczek kibiców łódzkiego klubu, Klaudią Gertchen!
– Jesteś w Widzewie kolejny już sezon. Można powiedzieć, że się zadomowiłaś.
– Można tak powiedzieć. Dobrze czuję się w tym miejscu. Jest tu super atmosfera, oczywiście to też ogromna zasługa widzewskich kibiców.
– Lubisz Łódź? Masz jakieś ulubione miejsca?
– Szczerze? Zanim postanowiłam zmienić klub, bardzo obawiałam się tego miasta. Wszyscy mówili, że Łódź jest brzydka i szara. Jak przyjechałam tutaj po raz pierwszy, przekonałam się, że to nieprawda. Jest mnóstwo fajnych miejsc, restauracji i kawiarni. Z tego cieszę się najbardziej, ponieważ kocham jeść.
– Załóżmy, że dostajesz propozycję pracy jako modelka. Co robisz?
– (śmiech) Raczej odmawiam. To nie jest prosty zawód, a moim zdaniem ja absolutnie się do tego nie nadaję.
– Wróćmy do sportu. W ostatniej kolejce odniosłyście ważne zwycięstwo w Siedlcach.
– Zdecydowanie, ale był to ciężki mecz już od pierwszych minut. Na prowadzenie wyszłyśmy dopiero w końcówce. Emocje były ogromne, bo wiedziałyśmy, że musimy wygrać i na szczęście się udało! Wygraną przełamałyśmy serię czterech spotkań bez zwycięstwa. Musimy jednak pamiętać, że naszymi ostatnimi rywalkami były drużyny z górnej części tabeli, więc nie było łatwo.
– Przed wami kolejne dwa mecze na wyjeździe. Czekacie na powrót do własnej hali?
– To prawda. Teraz jedziemy do Torunia, a później bardzo mamy ważny wyjazd do Ostrowa Wielkopolskiego. Jednak nie ma to jak mecze we własnej hali, ponieważ przy dopingu naszych kibiców naprawdę gra się dużo lepiej.
– O co gracie w tym sezonie? Play-offy są w waszym zasięgu?
– Ciężko powiedzieć. Na pewno jest lepiej niż w zeszłym sezonie – teraz musimy walczyć, a na jakim miejscu w tabeli skończymy, czas pokaże.
– Waszym trenerem jest osoba znana z południowego charakteru. Daje się to odczuć?
– Południowcy słyną z gorącego temperamentu i mają też silne charaktery, więc da się to odczuć podczas meczów czy treningów.
– Czego możemy Ci życzyć w 2019 roku?
– Na pewno dużo szczęścia!
Rozmawiał Bercik







Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
Dzisiaj to kolejna walka z Goliatem.
Przy możliwościach finansowych to nasz koszykarski Widzewek gra z ponad połową ligi Goliatów.
Ale czasem i Goliat dostaje w ty_ek.
Jeden już raz dostał.
Może tym razem ….
Fajnie by było.
Po Enerdze gramy dwa ważne mecze, które trzeba wygrać.
Ktoś wybiera się do Ostrowa Wlkp.?
W środę 20 lutego obowiązkowo stawiamy się w hali i zdzieramy gardło.
Dopingiem już na początku trzeba Poznaniankom wybić z głowy myśli o zwycięstwie.
Tak więc zamiast siedzieć w domu, przyjdź i wspieraj nasze koszykarki.
Ave Widzew
Dzisiaj odnioslyscie? Jestes modelka?…..Coo to ma byc q-WA
Piszesz nie pij…
Od… się od Widzewa.
„Czuje”, „nadaje” – ktoś to czyta przed opublikowaniem?