K. Gutowski: „Mogliśmy wygrać jeszcze wyżej”

31 lipca 2018, 09:43 | Autor:

Konrad Gutowski to kolejny z nowych zawodników Widzewa, który w swoich pierwszych meczach w klubie spisuje się bardzo dobrze. W spotkaniu z Rozwojem Katowice lewoskrzydłowy zdobył bramkę otwierającą wynik, a w końcówce mógł jeszcze poprawić swój dorobek.19-latek cieszył się ze strzelonego gola, jednak ze swojego występu przeciwko Rozwojowi nie był zadowolony w stu procentach. „Bardzo się cieszę, że udało się strzelić bramkę. Miałem jednak jedną sytuację, gdy nie przypilnowałem krycia i gdyby wtedy padł gol, to wyrównałbym swój dorobek. Dobrze, że tak się nie stało i że skończyło się wysoko” – mówił po spotkaniu piłkarz Widzewa. 

Gutowski podkreślał, że choć mecz zakończył się wysokim wynikiem, to w pierwszych minutach spotkania nic na to nie zapowiadało. „Źle zaczęliśmy, ale po 15-20 minutach to my przejęliśmy inicjatywę i zaczęliśmy prowadzić grę. Nie zmieniło się to do końcowego gwizdka, wygraliśmy wysoko, a moglibyśmy zrobić to jeszcze wyżej” – komentował były pomocnik Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Skrzydłowy RTS w ostatnich minutach miał okazję, żeby zdobyć swojego drugiego gola tego dnia. Z bliskiej odległości uderzył jednak nad bramką. Jak stwierdził, musiał strzelać w ten sposób. „Jak się jest na piątym metrze, to nie ma co szukać długiego czy krótkiego rogu, bo bramkarz ma bardzo mało czasu na reakcję. Chciałem po prostu trafić w bramkę, ale się nie udało” – tłumaczył się 19-latek.

Na zakończenie widzewiak odniósł się jeszcze do warunków atmosferycznych, które panowały w sobotę w Katowicach. Według niego, choć pogoda nie sprzyjała, to w jednakowym stopniu dotykała obu zespołów. „Pogoda jest dla obu drużyn. Oni mieli ją taką samą, trzeba było się więc dostosować” – powiedział Konrad Gutowski.


Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
merrid
5 lat temu

Szukam kodu na C2 – C4 na mecz z Pruszkowem w Sobotę.
Mogę oddać swoje miejsce na mecz z Gryfem, lub jakikolwiek inny w sumie. Kontakt [email protected]

Rysio Pysio
5 lat temu

Brakuje nad tabela ligi informacji o najbliższym meczu. Dzień godzina kto z kim ładnie upiększone proporczykami. Czy nie tak bylo jeszcze wiosną ?

3
0
Would love your thoughts, please comment.x