Kaczmarek o przygotowaniach: „Działamy zgodnie z planem”

14 stycznia 2020, 12:32 | Autor:

W poniedziałek drużyna Widzewa rozpoczęła przygotowania do drugiej części sezonu. Lider II ligi zaliczy dziewięć meczów sparingowych i dwa zgrupowania. Zdaniem trenera łodzian, wszystkie elementy zapięte są na ostatni guzik.

Zdaniem szkoleniowca RTS, ważne będzie konsekwencja. „Mamy cały czas swój plan i od początku działamy zgodnie z nim. Będziemy dalej starać się uwypuklać i podkreślać to, co było u nas dobre, dalej to rozwijać. Ale musimy też stale dokładać nowe elementy. Jest na to sporo czasu. Pamiętamy przy tym, że pracujemy na zdrowym organizmie. Nie da się przewidzieć wszystkiego i wykonać tak rozbudowanego planu dokładnie, w stu procentach. Najważniejsze, żeby w tym ciężkim dla piłkarzy czasie było jak najmniej urazów” – mówił na łamach widzew.com.

Marcin Kaczmarek ponownie zaznaczył, iż możliwe jest częstsze przechodzenie na system gry z jednym napastnikiem, który doskonale sprawdził się w końcówce rundy jesiennej. „Jesienią okoliczności były takie, że najpierw graliśmy dwoma napastnikami. Później skorygowaliśmy ustawienie, co okresowo dało nam pozytywny efekt. Widać więc, że mamy sporo możliwości, przez co jesteśmy nieprzewidywalni dla przeciwników” – mówił trener Widzewa.

Drużyna w trakcie zimowych przygotowań zaliczy dwa obozy. Na pierwszy, już niedługo, wyjedzie do położonego na północy Cetniewa. „To jest przede wszystkim bardzo dobre miejsce do treningów. Bywałem tam wielokrotnie jako trener i po czasie spędzonym tam moje drużyny zawsze były odpowiednio przygotowane do wiosny. Czeka nas tam dużo ciężkiej pracy, przede wszystkim nad motoryką” – stwierdził Kaczmarek.

W ciągu najbliższych tygodni widzewiacy zagrają kontrolnie m.in. z Olimpią Grudziądz, GKS Jastrzębie czy Stalą Mielec. Najbliższy sparing czeka ich już w tę sobotę. Do Łodzi przyjedzie III-ligowa Unia Janikowo. Mecz o godz. 12:00 na Łodziance.

11
Dodaj komentarz

4 Comment threads
7 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wielki

Makuszewski…..?

dino

Nie…..chyba wiem kto przyjdzie na 99%….ciekawie ,bardzo ciekawie….To wygląda na mądre tworzenie drużyny…

zuo

kolejny w stylu „wiem ale nie powiem”… co za pitolenie

dino

no właśnie wiem ale nie powiem..bo nie mam zamiaru sp…..ć wysiłku Pani Prezes i trenera…

Boniek?Nie ! już wiem! Wójcicki i Żmuda do obrony!

Chcesz się sprawdzić lub czegoś nauczyć graj z wyżej notowanymi

RTS

Nieraz jest lepiej grać ze słabszym wygrać 5-0 lub wyżej to wtedy podnosi się zepsuł mentalnie. Takie jest moje zdanie

Jarek

Ale my mamy sprawdzać aspekty taktyczne a takowe sprawdza się na słabszych rywalach.

RTS

Trenerze gdzie wzmocnienia

Na wzmocnienie dostaniemy tran!

dino

Będą jakies dobre transfery?

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress