Karasek z premierowym występem przeciwko Niemcom

24 września 2022, 09:12 | Autor:

W piątkowy wieczór reprezentacja Polski do lat 20 rozgrywała spotkanie z rówieśnikami z Niemiec, w ramach rozgrywek Elite League. Biało-czerwoni przegrali mecz 1:2, a 45 minut spędził na boisku debiutujący w zespole narodowym Kacper Karasek.

Wypożyczony z Widzewa Łódź do Termaliki Nieciecza pomocnik pojawił się na murawie od początku drugiej połowy. Polacy prowadzili wówczas w wyjazdowym starciu 1:0, po samobójczym trafieniu jednego z rywali. Niestety, w ostatnich dziesięciu minutach Niemcy przycisnęli i zdołali odwrócić wynik, zwyciężając 2:1. We wtorek Karasek będzie miał szansę na kolejny występ z orzełkiem na piersi, gdy Polska zagra w Stalowej Woli z Portugalią.

Runda jesienna w wykonaniu Karaska, to póki co 6 występów w I lidze i 1 mecz w Pucharze Polski, w barwach Termaliki. Raz widzewiak wpisał się na listę strzelców. Wypożyczony został do końca sezonu, z opcją pierwokupu.