Kastrati zdąży na Jagiellonię?

3 lutego 2024, 18:43 | Autor:

Lirim Kastati jest zdrowy i w poniedziałek ma rozpocząć treningi z drużyną Widzewa na pełnych obrotach. To dobra wiadomość, ale gorsza jest taka, że do pierwszego meczu o punkty pozostało już tylko kilka dni. Kosowianin może nie zdążyć na inaugurację wiosny.

W piątek obrońca był niezamierzonym bohaterem dyskusji kibiców. Jeden z użytkowników serwisu X – dodajmy, że całkowicie anonimowy dla środowiska – oznajmił, że zakontraktowany niedawno zawodnik jednak jest kontuzjowany i będzie musiał pauzować przez najbliższe trzy tygodnie. Niepotwierdzona przez żadne media, zwłaszcza oficjalne, informacja wywołała olbrzymie poruszenie wśród fanów, co samo w sobie jest zjawiskiem kuriozalnym. Pokładanie ślepej wiary w każdy wpis w internecie nie jest bowiem zbyt dobrą metodą na zdobywanie wiedzy na temat swojego ukochanego klubu. Burza w szklance wody urosła nawet do takich rozmiarów, że część sympatyków kierowała pod adresem pracowników wulgarne pretensje.

Również na WTM redakcja portalu natrafiała na zmasowaną ilość niemerytorycznych komentarzy, kierowanych w stronę właściciela, zarządu czy dyrektora sportowego. W związku z tym kilka tygodni temu zapadła decyzja, by sekcja komentarzy znów podlegała ścisłej kontroli, a każda umieszczona przez Czytelników opinia, zanim ukaże się na stronie, musi zostać zatwierdzona przez moderatorów. Wpisy wulgarne, niebędące normalną krytyką, a jedynie próbą obrażania pracowników klubu czy innych kibiców, nie będą zatwierdzane, a ich autorzy otrzymują dożywotnią blokadę adresu IP. Nie chodzi o cenzurę, ale utrzymanie przyzwoitego poziomu dyskusji. Jeśli ktoś nie potrafi się do tego dostosować, musi poszukać sobie innego sposobu na leczenie własnych zaburzeń.

Wracając do Kastratiego, w Widzewie zapewniają, że wbrew krążącym plotkom piłkarz nie ma urazu. Przerwa w treningach i brak występu w ostatnim meczu kontrolnym miał wynikać wyłącznie ze zmęczenia podróżami z Włoch do Polski, a następnie do Turcji, gdzie drużyna przebywała na zgrupowaniu. To dziwne tłumaczenie, ponieważ proces transferowy nie trwa dziesięć dni, jak wyjaśniano, co dawało pole do przeróżnych spekulacji. Jeżeli jednak Kosowianin jest zdrowy, jak utrzymują łodzianie, oczywiście nie można mieć zarzutów o sposób jego badania i podpisanie z nim umowy wbrew sytuacji zdrowotnej. Czy to dobry ruch sportowy, za jakiś czas pokaże boisko.

Można natomiast zadać pytanie, dlaczego były gracz Ujpestu dołączył do RTS tak późno? Gdyby rozmowy na temat jego pozyskania rozpoczęto odpowiednio wcześniej, zawodnik mógłby przepracować z zespołem Daniela Myśliwca cały okres przygotowawczy i poznać wymagania trenera, dotyczące gry na jego pozycji. Wówczas miałby za sobą także występy w grach sparingowych i aklimatyzację w szatni. Skoro przy Piłsudskiego jeszcze w ubiegłym roku wiedzieli, że będą chcieli sprowadzić prawego obrońcę, dlaczego cała operacja trwała tak długo i zakończyła się dopiero w drugiej połowie tureckiego obozu? O ile całkowicie rozumiemy problemy z obsadą bramki, bo kontuzji Ivana Krajcirika nie sposób było przewidzieć, a także częściowo późne dołączenie środkowego pomocnika (bo przecież można było mieć w pogotowiu alternatywę w razie fiaska rozmów z Emmanuelem Boatengiem – to normalna rzecz w futbolu), o tyle nie wiemy, dlaczego tak długo sprowadzano defensora.

Efekty tego opóźnienia są jasno widoczne. Lirim Kastrati, który na dobre zacznie trenować z czerwono-biało-czerwonymi po weekendzie (nie wiemy, na jakich obciążeniach pracował przez te kilka dni w Antalyi), będzie przystępował do spotkania z Jagiellonią Białystok po zaliczeniu pięciu-sześciu jednostek, bez żadnego ogrania w sparingach. Wciąż do pełnego zdrowia nie wrócił Mato Milos, więc wybór Myśliwca będzie ograniczony. Trener będzie musiał decydować, czy postawić na mniej cenionego Pawła Zielińskiego czy na Kosowianina, którego poziom adaptacji w drużynie jest na bardzo niskim poziomie. A trzeba przy tym pamiętać, jaką siłą na swojej lewej flance dysponuje przeciwnik. Występują tam wicelider klasyfikacji strzelców Bartłomiej Wdowik, czołowy skrzydłowy ligi Jose Naranjo czy Kristoffer Normann Hansen, który zapewne będzie niezwykle zdeterminowany do przypomnienia się łódzkiej widowni.

Oprócz Milosa, przeciwko drugiej drużynie rundy jesiennej nie będą też mogli zagrać Sebastian Kerk i Juljan Shehu, a także zawieszony za kartki Luis Silva. Bardzo mało prawdopodobny jest także występ wspomnianego już Krajcirika, choć usłyszeliśmy, że istnieje cień szansy, że Słowak wyleczy się przed inauguracją rundy. Jeśli nie, między słupki wejdzie Jan Krzywański albo Jakub Szymański, a więc jeden z młodych bramkarzy, którzy w trakcie ostatnich dni specjalnie nie zachwycali formą. W niewielkim stopniu będzie w stanie pomóc też Noah Diliberto, który zapewne zasiądzie wśród rezerwowych.

Mecz z Jagiellonią odbędzie się w niedzielę, 11 lutego, w „Sercu Łodzi”. Zacznie się o godz. 15:00.

Fot. widzew.com

Subskrybuj
Powiadom o
58 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sebastian
4 miesięcy temu

Jaki anonimowy użytkownik? Przecież to Nibar puścił plotę, która się poniosła. Zresztą od samego przyjścia Lirima cały czas Nibar o tym pisze i uderza w klub co jest naprawdę słabe. Ciekawe, że ktoś wymyśla, że zawodnik stracił 30% mięśnia co oznacza, że urąbało mu prawie 1/3 nogi. Jak można wymyślić taką bzdurę jak utrata 30% mięśnia. Wybitna wiedza z anatomii człowieka.

nasztata
Odpowiedź do  Sebastian
4 miesięcy temu

Nie wiem, kto puścił plotkę i czy znał się na anatomii, ale trudno być spokojnym, skoro wszystko co dotąd ćwierkały wróble się sprawdza. Nie zagrał w sparingu i co by nie powiedzieć nie zaczął treningu, bo do poniedziałku to jeszcze dwa dni są. I prawdę mówiąc, to nie kupuje tej legendy ze zmęczeniem. Czym on się tak zmęczył? Profesjonalny piłkarz nie może z marszu wejść do treningu (treningu, nie gry!)? Lotami się zmęczył? Boniek po finale na Heysel, który się mocno przedłużył z wiadomych powodów, wsiadł w samolot i na drugi dzień był najlepszy na boisku w meczu z Albanią.… Czytaj więcej »

Michał
Odpowiedź do  nasztata
4 miesięcy temu

Jakby był zmęczony poróżami, to co najwyżej byłby nieco „śpiący” na trenningu. W czym to przeszkadza, żeby nie móc wyjść na boisko i poganiać za piłką??? Pytanie, co on w czsie tych podróży robił? No chyba, że robił za napęd i ciągnął wóz z chomątem na szyi, do tego bez tachografu… Jak tak, to spoko, jest usprawiedliwoony. Takie kity, to tylko w Widzewie można wymyśleć.

Rudy103
Odpowiedź do  Michał
4 miesięcy temu

Kiedyś, jak ktoś był niedysponowany, to się mówiło, że ma tzw. zmęczenie wódczane. Dziś doszedł nowy termin: zmęczenie podróżą.

Coff
Odpowiedź do  Rudy103
4 miesięcy temu

Bo on samochodem podróżował jak Łapiński

Rudy103
Odpowiedź do  Sebastian
4 miesięcy temu

Trzeba mieć nadzieję, że mu się tam wszystko zdąży zrosnąć i zabliźnić i da radę w niedzielę wystąpić :):)

Reminiio
4 miesięcy temu

Sęk w tym , że normalne też nie są zawsze puszczane. Idealnie opisany problem transferów, i ci ludzie się dziwią, że jest takie wk….przecież to już kolejne okienko, łapanka na ostatnią chwilę. Czemu inne kluby np sąsiadki mogły normalnie zakontraktować zawodnikiw, o ilości nie wspomnę. To co mamy.pisać, przecież to człowieka szlag trafia, że nie może nic zrobić a oni sobie robią jaja. Skoro wiedzieli kto będzie potrzebny, to już w grudniu powinni być. Jestem przekonany, że nowi zagraja za kilka kolejek, kiedy możemy być już w spadkowej strefie. NA CO ONI CZEKALI?!

lewiatan137
Odpowiedź do  Reminiio
4 miesięcy temu

Jak się ściąga piłkarzy którzy nigdzie nie grali przez pol roku i aby nie mieć zmarnowanego całego sezonu przerwy gotowi są podpisywać umowy na pol roku to się nie dziw.

Dawid
4 miesięcy temu

Orientuje się ktoś kiedy Kerk wraca do treningów na pełnych obrotach?

Tomek
Odpowiedź do  Dawid
4 miesięcy temu

W piątek po nieszporach..nikt tego nie wie .i nie wiadomo jaką formę będzie mial

Ryba
Odpowiedź do  Tomek
4 miesięcy temu

Na początek to plażową

nasztata
Odpowiedź do  Dawid
4 miesięcy temu

Jak dzieciaka odchowa

Vigo
4 miesięcy temu

Krzysiek Norman Hansen będzie chciał się pokazać! Macie do niego pretensje? Moim zdaniem ,dobry zawodnik oddany za free!!
F16 znalazłby dla niego miejsce. Jeżeli Stipica jest wolny to może być wariant awaryjny. Młodzi nie powalają.

a casu ad casam
Odpowiedź do  Vigo
4 miesięcy temu

Stipica w Ruchu przecież.

Vigo
Odpowiedź do  a casu ad casam
4 miesięcy temu

Nie wiedziałem. To była moja sugestia Kolego,chyba pożądna!?

Kamil
Odpowiedź do  Vigo
4 miesięcy temu

Wolny jest Gikiewicz

AndrzeJ
Odpowiedź do  Kamil
4 miesięcy temu

;)))) dobre

tadzik z monopolowego
4 miesięcy temu

To czyja to wina ? Tak tylko pytam….

Gekoon
4 miesięcy temu

Szanowny Ryanie,
Trzy uwagi do tekstu:
1. Cenzura prewencyjna na WTM??? A to wcześniej nie było? Byla… Myślę, że nie tak powinna wyglądać wolność słowa. A jak komuś z redakcji nie podoba się komentarz istnieje droga sądowa… Lub wyłączenie systemu komentarzy…
2. Obrażanie ludzi za to co napisali i stawianie diagnozy lekarskiej na łamach portalu internetowego… Nie najlepiej to wygląda…
3. Zgadzam się, że rozsiewanie plotek to słaba zabawa i wymaga pokazania jako przykładu złego zachowania ale można to zrobić w bardziej wyrafinowany i kulturalny sposób…
Pozdrawiam

Mat
Odpowiedź do  Gekoon
4 miesięcy temu

Jak raz to zniknely tylko komentrze w stylu „ wypie… ch… ku…” nie mam poczucia ze czytelnicy wtm cos przez to stracili.

Widzew-Rapid, byłem tam...
4 miesięcy temu

wygląda, że te nasze obozy przygotowawcze to dla jakiś panienek… po prawdziwym obozie trzeba koniecznie odpocząć z miesiąc

Michał
Odpowiedź do  Widzew-Rapid, byłem tam...
4 miesięcy temu

Okazuje się, że niektórzy już po samej poróży muszą dochodzić do siebie, a co dopiero mówić o obozie…

Ja tu
4 miesięcy temu

uuuuuuuuuuuuu to słowo na k,i inne wsród mężczyzn są obrazliwe………. czyli prawda w oczy boli, albo c..ki wkoło….

Krzysztof
4 miesięcy temu

Kibice mają być spokojni?Trzy transfery a w sparingach 18 minut wszyscy… Zarzad zdziwiony?Dyrektor spokojny? Właściciel zadowolony.Redakcja uspokaja…no to czekamy na trzy mecze i zobaczymy kto ma racje,czy My Kibice Widzewa czy uspokajajacy.

Ja tu
4 miesięcy temu

A ogólnie to temat ciekawy,a postów mało….PRLK CENZURA!!!!! Nieopublukujecie ,wiem…

Daw87
4 miesięcy temu

Co się stało z WTM :( Kiedyś portal typowo kibicowski .

Ja tu
4 miesięcy temu

uwaga cenzura!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to też usuniecie????

johny
4 miesięcy temu

Tak zaczyna się usprawiedliwianie „awansu” do pierwszej ligi.Wszyscy krytykujacy są „be”!

Ja tu
4 miesięcy temu

to jest forum????? szczere komentarze widzewiaków co mają widzew w sercu usuwacie !!!!!!!!

Sebastian
Odpowiedź do  Ja tu
4 miesięcy temu

Tak, tak, szczere komentarze obrażające, choćby prowadzących doping, pracowników klubu, piłkarzy czy właściciela, który wykłada swoje pieniądze. Wolność słowa nie polega na tym, że możesz sobie obrażać wszystkich dookoła. Możesz wyrażać swoje zdanie w sposób kulturalny a wycieczki osobiste i obrażanie możesz zostawić dla siebie i wtedy twój komentarz zostanie na stronie, to dość proste. Swoją drogą to tak masz Widzew w sercu, że nawet nie umiesz napisać nazwy Widzew z wielkiej litery.

Tomasz
Odpowiedź do  Sebastian
4 miesięcy temu

Właściciel wykłada swoje pieniądze które wcześniej zarobi na Widzewie ot co.

Mat
Odpowiedź do  Sebastian
4 miesięcy temu

Chodzi o to ze portal byl ostatio mocno trollowany, mowia ze niby jak sa trolle tzn ze dobrze ze portal polularny itp ale polowy komentarzy nie dalo sie czytac, ku.. chu… i kazdy wysylany za tory, tresci zero. Trole i frustraci to zadni Widzewiacy. Nasz pan prezes trener i dyr sportowy maja swoje za uszami ale to nie znaczy ze ktos chce na forach belkot troli czytac.

ZAWSZE TYLKO WIDZEW
Odpowiedź do  Mat
4 miesięcy temu

Wichniarek zły, Stamirowski zły, wyrzucić ich, , itd, itp. Takie są niektóre komentarze,i to dość często pisane na WTM przez kibiców. No dobrze, załóżmy, że istnieje taka możliwość, i wszystkich tych panów, na których tak często narzekają forumowicze, wyje…iemy. No ale co dalej. Kto konkretnie na ich miejsce. Są jacyś chętni? Ja też bym wolał, aby na przykład taki Elon Musk, lub inny bogacz zakochał się w Widzewie, i sypnął ze 100 baniek na dzień dobry , najlepiej w tej walucie, o wysokim kursie. Zawsze powtarzam, jeśli uważasz, że kogoś trzeba usunąć ze stanowiska, od razu podaj kandydata z imienia… Czytaj więcej »

Last edited 4 miesięcy temu by ZAWSZE TYLKO WIDZEW
tadzik z monopolowego
Odpowiedź do  ZAWSZE TYLKO WIDZEW
4 miesięcy temu

Tobie wydaje się, że wspieasza swój KLUB a może pomyśl inna kategorią. Może wspierasz tych co są w klubie władzą

zizizuuzzuuu
Odpowiedź do  Sebastian
4 miesięcy temu

NIE WYKŁADA PIENIEDZE TYLKO SPŁACA UDZIAŁY A ZOSTAŁO MU JESZCZE 4 MLN…

Ja tu
4 miesięcy temu

mogę już pisać????

lewiatan137
4 miesięcy temu

Pamiętam taki „ręcznik” nazywał się Klepczyński a potem bez tego „ręcznika” nie dalo się wygrywać meczy.

slawo
4 miesięcy temu

W ostatnim wywiadzie Pana Wojciechowskiego agenta Bartka Pawłowskiego wspomina on o Hubercie Sobolu, żeby mu się przyjrzeć. Może warto . Piłkarz kks kalisz strzela sporo bramek , w ostatnim sparingu że Śląskiem też pykną ???

DonJ
4 miesięcy temu

Wreszcie przyznaliście się do cenzurowania niepoprawnych wpisów. Bluźnierstwa i komentarze mogące być naruszeniem prawa powinniście kasować lub ich nie publikować – tu pełna zgoda. Szkoda tylko, że kasowaliście hurtem całą masę niespełniających tych kryteriów.
Ban IP? Serio? Gdy większość dostawców zapewnia IP dynamiczny lub można skorzystać z VPNa wówczas równie dobrze możecie zablokować cały internet.

Max
4 miesięcy temu

Do redakcji WTM. Co nazywacie własnymi zaburzeniami? Zapytam wprost, czy wam jako kibicom Widzewa nie udzielają się emocje związane z tym co dzieje się w klubie i troską o jego przyszłość? Czy według was wszystko co dzieje się w klubie idzie w dobrym kierunku, a kibice mogą spać spokojnie? Czy według was klub na płaszczyźnie sportowej rozwija się prawidłowo i jest widoczny progres? Czy jesteście zadowoleni z pracy dyrektora sportowego Wichniarka, prezesa Rydza i tego w jaki sposób klubem zarządza właściciel Stamirowski? Apelowałem do was, abyście wykorzystali fakt, że jesteście mediami i w imieniu kibiców, może również swoim własnym przeprowadzili… Czytaj więcej »

nody64
4 miesięcy temu

naprawdę Admin nie usuwaj negatywnych komentarzy i tak cię kochamy! tylko Widzew RTS!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

WSI
4 miesięcy temu

sekcja komentarzy :)

Asv
4 miesięcy temu

Ja latam Dubai Polska Polka Dubai o zmęczony nie jestem

Gekoon
Odpowiedź do  Asv
4 miesięcy temu

Bo latasz Emirates a nie Ryanair xD

Davidoff
4 miesięcy temu

Niestety może dojść do wyrównania rekordu Janusza i 6 porażek u siebie.
Jesteśmy najsłabsi od powrotu do Ekstraklasy.

Lepiej zacząć się modlić bo to będzie kolejna wiosna wstydu .

jest obawa ze Pejsy i Ruch będą od nas mocniejsi

(...)
Odpowiedź do  Davidoff
4 miesięcy temu

Ani grzyby z Kaliskiego ani Ruch nie są i nie będą lepsi i tylko to nas w zasadzie ratuje przed totalna kompromitacja, to że awansowały drużyny które skompromitują się bardziej.

Seweryn
4 miesięcy temu

Zastawia mnie sposób selekcji typowania zawodników kto ma być 1w kolejce do próby pozyskania przez klub ma skoro sprowadzamy obrońcę na koniec okresu przygotowawczego to moje pyt brzmi którym wyborem był zawodnik z Kosowa? 3 ? 4? Bo nie wierzę że 1 skoro na koniec okienka w Europie udaje się go ściągnąć. Niech nikt z klubu z władz nie dziwi się że ludzie są źli wyczuleni na poczynania dyrektora sportowego i prezesa. Przed rundą jesienną zakupy za pięć dwunasta teraz zima też do tego wieczne problemy z komunikacją co do długości leczenia zawodników prognozy co do skutków kontuzji itp Ludzie… Czytaj więcej »

Raul
4 miesięcy temu

Gikiewicz do wzięcia od zaraz .na pół roku brał bym takiego doświadczonego bramkarza,i niechce wygórowanej pensji,panie Wichniarek pomyśl trochę głową

Marek
4 miesięcy temu

Czy cenzura to już jedyny sposób na prawdę w Widzewie ? Czy taniej wychodzi sprowadzic kontuzjowanego zawodnika ( jak co sezon ) i zatrudnić więcej cenzorów , żeby ludziom zamknąć gęby ?

urek
4 miesięcy temu

Jesli Daniel nie chce przyłożyć reki do gwatłu, nie powinien tam wystawiać Zielińskiego.
Witam wszystkich kurturarnych forumowiczów i masakra :)

Widzewtoya
4 miesięcy temu

Warunki na zgrupowaniu mieliśmy bardzo dobre! Wszystko to zasługa naszego prezesa i nie jest prawdą, że nad łóżkami dach przeciekał! Szczególnie, że prawie nie padało! Prezes dba o nas jak ojciec najlepszy! Nowi zawodnicy grali bardzo dobrze a moze nawet jeszcze lepiej, a jedzenie bylo smaczne i zdrowe. Wieczorami pan trener spiewal nam piosenki przy ognisku. Lubu dubu, lubu dubu niech zyje nam prezes naszego klubu i wlasciciel!!!

sebaaaa
4 miesięcy temu

dobrze ze zdrowieje nic poważnego

nody64
4 miesięcy temu

no cóż przystępujemy do rundy wiosennej OSŁABIENI to fakt i zasługa naszych włodarzy wstyd i hańba na cały kraj! dusigrosze…………….

Przemek
4 miesięcy temu

Zawodnik nie trenuje z drużyną bo jest zmęczony po podróży? Trzeba nie mieć mózgu żeby wierzyć w takie głupoty. Przestańcie robić z nas idiotów

Konrad73
4 miesięcy temu

Kastratiego zmęczyła podróż Włochy-Polska-Turcja. Kurde to takie zgrupowanie na pełnym obciążeniu dopiero by narobiło szkód. Niech chłop odpoczywa.

(...)
4 miesięcy temu

Ale jaja tu są wieczne z tymi komentarzami.
Czy naprawdę musi być od jednej ściany do drugiej i albo wiszace bezterminowo obrzydliwe obelgi na trenera czy dyrektora sportowego albo cenzura i filtrowanie treści przed publikacją?
Czy wy jesteście normalni czy jacys dwubiegunowi? Nie możecie stworzyć prostego systemu zgłaszania komentarzy żeby ten cenzor moderator który je filtruje teraz miał nie tylko mniej roboty ale żeby też panowała i wolność słowa i kultura w komentarzach?

Max
4 miesięcy temu

Czy mój komentarz był obraźliwy? Nie. Nie zawierał ani wulgaryzmów, ani zwrotowi obraźliwych. Ryan jesteś śmieszny, nie masz jaj by opublikować konstruktywną krytykę wobec działań portalu. Nie przeszkadzały wam prowokacje kibiców łks, kłamstwa i szydzenie z naszej historii. Przeszkadza wam krytyka Stamirowskiego, Wichniarka, Rydza. Widać co jest według was ważniejsze. Wstyd. Bez pisania komentarzy można żyć, bez czytania WTM również, WTM bez wyświetleń niekoniecznie będzie istnieć. Tyle w temacie

Last edited 4 miesięcy temu by Max
Z Bałut
4 miesięcy temu

KOSOWAR po polsku droga redakcjo.

58
0
Would love your thoughts, please comment.x