Widzew Łódź – Wisła Kraków 47:69 (19:29)

3 lutego 2024, 20:30 | Autor:

Piątą domową porażkę z rzędu poniosła dziś drużyna koszykarek Widzewa Łódź. Podopieczne Anny Chodery przez cały mecz musiały gonić wynik w starciu z drugą w tabeli Wisłą Kraków. Z czasem udało się odrobić część strat, a trzecia kwarta dawała nawet szanse na odwrócenie losów pojedynku. Niestety w końcowym etapie rywalizacji to przyjezdne okazały się znacznie lepsze i ostatecznie łodzianki musiały pogodzić się z porażką 47:69.

Wynik starcia z wiceliderem otworzyły koszykarki Widzewa. Jeszcze w pierwszej minucie dwa punkty zdobyła Maria Grudzień. W kolejnych fragmentach spotkania oglądaliśmy mało celnych rzutów. Wisła zdołała wyrównać za sprawą Karoliny Zuziak, a kolejne dwa punkty z osobistych dołożyła Paulina Kuczyńska. Później z punktów cieszyła się jeszcze Martyna Jasiulewicz i na półmetku kwarty przyjezdne prowadziły 6:2. Akcja stopniowo przyspieszała, ale niestety to Wisła była skuteczniejsza. Swoją dobrą serię budowała Jasiulewicz, a dwa oczka dołożyła Martyna Stasiuk. Łodzianki trafiały niemal wyłącznie z osobistych, co musiało przełożyć się na wynik. Nie brakowało też prostych błędów i między innymi z ich powodu po pierwszej kwarcie RTS przegrywał 5:16.

Druga kwarta zaczęła się od błyskawicznego ciosu ze strony przyjezdnych, ponieważ za trzy trafiła Karolina Wilk. Widzewianki zdołały na szczęście odpowiedzieć, ale rzucała jedynie Oliwia Janicka, która w krótkim czasie zainkasowała 5 oczek. Niestety później gospodynie znów były nieskuteczne, co skrupulatnie wykorzystała Wisła. Do protokołu meczowego dwukrotnie wpisała się Stasiuk i raz Agnieszka Krzywoń. Po trzech minutach tej części spotkania łodzianki przegrywały już 10:25. O punkty w kolejnych minutach nie było łatwo, choć ładną trójkę zaliczyła Anna Kudelska. W samej końcówce liderka zespołu trafiła jeszcze raz, a punkty z osobistych dołożyła do dorobku Janicka. Krakowianki jednak nie traciły czujności i wciąż utrzymywały swoją przewagę. Do przerwy na tablicy wyników widniał niekorzystny wynik 19:29.

Strata była widoczna, ale wciąż możliwa do odrobienia. Widzewianki zaliczyły dobre wejście w trzecią część meczu. Błyskawicznie swoje ataki wykańczały bowiem Bandoch i Janicka. Odpowiedzieć pojedynczym trafieniem zdołała jedynie Stasiuk, a czerwono-biało-czerwone jak natchnione kontynuowały zdobywanie punktów. Do kosza trafiały kolejno Grudzień, Kudelska i Gzinka, dzięki czemu po trzech minutach strata wynosiła już jedynie cztery punkty. Niestety w następnych momentach podopieczne Michała Sumary również zaczęły notować celne rzuty. To na dwie minuty przed końcem pozwoliło odnowić przewagę i było już 35:45. Końcówka nie przyniosła przełomu i przed ostatnią kwartą RTS przegrywał 37:47,

Ostatnia odsłona konfrontacji nie zaczęła się dobrze dla gospodyń, bowiem podobnie jak miało to miejsce w drugiej kwarcie, znów za trzy trafiła Wilk. Później pod koszem aktywna była Stasiuk, ale na szczęście spotkało się to z odpowiedzią Grudzień, która zaliczyła ładny rzut zza linii. Kibice zgromadzeni w Hali Parkowej nie mieli jednak więcej powodów do radości. Wiślaczki budowały swoją przewagę i na 6 minut przed końcem prowadziły już 58:40. Ekipa z Łodzi nie zamierzała jednak składać broni i do końca walczyła o odrobienie choćby części strat, jednak nie było to łatwe. Efektowną trójką popisała się Kudelska, a trafienie z wolnego zainkasowała Szeklicka. Wisła do końca meczu także nie bała się rzucać i kontrolowała przebieg spotkania.

Ostatecznie koszykarki Widzewa Łódź przegrały przed własną publicznością z Wisłą Kraków. Następny mecz o punkty już 10 lutego. Wyjazdowym przeciwnikiem będzie Ostrovia Ostrów Wielkopolski.

Widzew Łódź – Wisła Kraków 47:69 (5:16, 14:13, 18:18, 10:22)

Kudelska 14, Grudzień 12, Janicka 10, Gzinka 4, Bandoch 4, Zajączkowska 1, Rok 1, Szeklicka 1, Gortat 0, Bołbot 0

Trener: Anna Chodera