Kibice Świtu przyjadą do Łodzi. Zajmą 1/20 sektora…

11 sierpnia 2017, 19:44 | Autor:

Sobotnią potyczkę Widzewa ze Świtem oglądać będą nie tylko kibicie gospodarzy. Do Łodzi wybiera się także zorganizowana grupa kibiców z Nowego Dworu Mazowieckiego. Z jednej strony widowisko zyska na atmosferze, z drugiej szkoda widzewiaków.

Absolutnie nie jesteśmy przeciwni wpuszczania przyjezdnych na stadion, ale boleć może sam mechanizm ich obecności przy Piłsudskiego. By nowodworzanie mogli obejrzeć zawody, klub musi zablokować wszystkie 907 miejsc w sektorze gości. Fanów Świtu wybiera się jednak… zaledwie trzydziestu siedmiu, czyli mniej niż 1/20 pojemności! Pozostałe 830 krzesełek pozostanie pustych. Stracą miejscowi, a także klub, który nie sprzeda tych miejsc chętnym.

Jak wybrnąć z podobnego kłopotu? Przede wszystkim awansować na wyższe poziomy rozgrywkowe, w których kibice jeżdżą w większych liczbach. Wówczas pustych miejsc nie będzie tak żal. W III lidze będzie to dopiero druga wizyta gości. Pierwsza miała miejsce w kwietniu, gdy do Łodzi przyjechali fani ŁKS Łomża.

Sobotnie zawody zyskają natomiast na pikanterii. Sympatycy Świtu to także zadeklarowani kibice Legii Warszawa. Między nimi a widzewiakami gorąco było już wiosną. W Nowym Dworze Mazowieckim obie grupy omal nie starły się ze sobą na bieżni okalającej boisko. Skończyło się to dwumeczowym zakazem wyjazdowym dla fanów RTS.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x