Kibice Widzewa organizują zbiórkę dla polskiego hospicjum na Litwie

9 kwietnia 2019, 19:10 | Autor:

Stowarzyszenie „Fanatycy Widzewa” przy wsparciu klubu organizuje przy okazji meczu z Pogonią Siedlce (14 kwietnia, niedziela, godz. 13:05) zbiórkę darów i pieniędzy na rzecz hospicjum prowadzonego przez polskie siostry zakonne na Litwie. To kontynuacja akcji „Rodacy bohaterom – paczka dla kombatanta”, w którą kibice Widzewa zaangażowani są od 2014 r.

Widzewiacy po raz kolejny pokazują, że mają wielkie serca i nie jest im obojętny los osób chorych, niepełnosprawnych i wymagających szczególnej pomocy. Przy okazji niedzielnego meczu z Pogonią Siedlce przy oficjalnym sklepie Widzewa (od strony al. Piłsudskiego) zorganizowane zostanie stoisko, gdzie przynosić będzie można dary rzeczowe potrzebne do długoterminowej opieki nad chorymi. Chodzi m.in. o pampersy dla dorosłych oraz dzieci, podkłady do łóżek, maści i kremy na odleżyny, chusteczki dla niemowląt, a także pluszaki dla dzieci. Przy wejściach na stadion oraz podczas meczu na trybunach Serca Łodzi pojawią się także wolontariusze z puszkami, do których będzie można wrzucić dary pieniężne.

Pomoc ze zbiórki trafi na Litwę – do prowadzonego przez polskie siostry zakonne jedynego w tym kraju hospicjum. Opiekuje się ono ponad 250 pacjentami rocznie, ale może przyjmować tylko dorosłych. Polskie zakonnice, pod przewodnictwem siostry Michaeli Rak, walczą o to, by na Litwie powstało także hospicjum dla dzieci – szacuje się, że co roku odchodzi tam około 120 nieuleczalnie chorych dzieci, dla których nie ma miejsca, gdzie mogłyby godnie, spokojnie i pod dobrą opieką spędzić ostatnie tygodnie życia. Koszt budowy hospicjum dziecięcego to ponad 1,2 mln euro, czyli ponad 5 mln zł. Dlatego siostry proszą o wsparcie finansowe tej wyjątkowej misji.

Oprócz klubu i Stowarzyszenia „Fanatycy Widzewa”, do akcji włączyła się również Rzgowska Młodzież Patriotyczna, która od 5 lat działa dla rodaków na Kresach w myśl hasła „Jeden Naród Ponad Granicami”. Opiekunem młodzieży jest nauczyciel historii z IV Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi – Mariusz Bojanowski.

Zbiórka jest kontynuacją akcji „Rodacy bohaterom – paczka dla kombatanta”, w którą kibice Widzewa zaangażowani są od 2014 r. W jej ramach fani zbierają wpłaty finansowe oraz dary rzeczowe, z których sporządzane są paczki przeznaczone dla kresowych weteranów Armii Krajowej, polskich rodzin oraz osób wskazanych przez Związki Polaków na Ukrainie, Litwie i Białorusi oraz w Mołdawii.

 

7
Dodaj komentarz

5 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
1910 W

Proponuję zacząć zbiórkę i to już teraz w najbliższym czasie na choćby nieduży ośrodek treningowy,a z czasem go rozbudować. Na początek 2 boiska naturalne i jedno sztuczne. Na to powinien być nacisk Inaczej o potędze krajowej będziemy tylko wiersze opowiadać. Powinien to koordynować klub i każda złotówka musi iść tylko na ten CEL.

Rafał

czy będzie jutro transmisja na widzew tv?

Lacjky Luck

a dlaczego miała by nie być :) Elbląg to nie Wejherowo.

Bula

Nie będzie ponieważ prezio Olimpii się nie zgodził. Żąda siedzi mu to, że chcieliśmy wo za pierwszy mecz. Jest przecież artykuł na wtm

Robert

Należę

Ja a co

Chcialbym napisac cos o mojej opinii n.t.”polskich siostr zakonnych”,ale skoro decyzyjni sie z nimi skumali to niema sensu bo i tak bedzie ban

Maciej

Jest naszym obowiazkiem pomagac tym co oddawali swoje młode zycie abyśmy dzisiaj mieli wolna i dumna Polskę W niedziele wrzucę do puszki kasę.Taki widzewski styl.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress