Kibicowskie podsumowanie 1. kolejki II ligi
31 lipca 2019, 18:48 | Autor: Bercik
Niewiele działo się pod względem kibicowskim w inauguracyjnej kolejce II ligi. Najciekawiej było w Wejherowie, gdzie kibice Widzewa ponownie obejrzeli mecz zza ogrodzenia. Co jeszcze wydarzyło się na trybunach?
Do Wejherowa udało się 250 kibiców łódzkiego Widzewa. W większości obejrzeli spotkanie zza bramy i ogrodzenia. Część kibiców zameldowała się na chwilę na sektorze gości. Gospodarze, wsparci liczną grupą kibiców Arki, zaprezentowali oprawę z użyciem pirotechniki, przygotowaną z okazji urodzin gdyńskiego klubu.
W derbach Podkarpacia, rozegranych w Boguchwale, zabrakło kibiców gości. Kibice „Stalówki” zebrali się w około 200-osobowym młynie i powiesili dwie flagi. Wsparli ich fanatycy Stali Rzeszów oraz Polonii Przemyśl. Prowadzili słaby doping.
Liczny „młyn” wystawili fani GKS Katowice w starciu ze Zniczem Pruszków. „Elanowcy” na meczu z Bytovią stawili się w dwieście osób, wśród których była delegacja Widzewa. Powiesili jedną flagę. Goście zawitali do Torunia w piętnaście osób. Swoje wyjazdy zaliczyli również kibice Błękitnych Stargard, Górnika Łęczna oraz Pogoni Siedlce.
Kibicowskie podsumowanie 1. kolejki II ligi:
sobota, 27 lipca
Górnik Polkowice – Błękitni Stargard, widzów: 400, goście: 12
Elana Toruń – Bytovia Bytów, widzów: 900, goście: 15
Garbarnia Kraków – Górnik Łęczna, widzów: 500, goście: 40
Stal Rzeszów – Pogoń Siedlce, widzów: 1582, goście: 10
Stal Stalowa Wola – Resovia, widzów: 600, goście: 0
Gryf Wejherowo – Widzew Łódź, widzów: 700, goście: 250
Legionovia Legionowo – Skra Częstochowa, widzów: 600, goście: 0
niedziela, 28 lipca
GKS Katowice – Znicz Pruszków, widzów: 2320, goście: 0
Olimpia Elbląg – Lech II Poznań, widzów: 1000, goście: 0







Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
Patrząc po frekwencji zastanawiam się po co te kluby istnieją i dla kogo?
A wiesz jaki poziom prezentuje „ekstraklasa” w tym kraju i o której lidze tu jest mowa?
Zwłaszcza Elana
a czemu zaczynasz od Elany ,może to twoje ,,zwłaszcza,,powinno dotyczyć Polkowic, Garbarni,Stalówki,Legionowi
Stalówka to jedna z lepszych ekip w tej lidze. Cały sektor gości zajęli na Widzewie w
tamtym sezonie.
Bo to żałosne, miasto 200 tysięcy ludzi i nawet tysiąca ludzi na meczu. Polkowice to dziura a Stalówka gra na wyjeździe non stop …
Myślę, że jakaś 1/5 sektora gospodarzy też należała do nas.
Nie ma co ukrywać bo to żaden wstyd ale Arka trafiła kilku naszych.Zawsze mnie denerwowało ukrywanie takich faktów przez ekipy, zwłaszcza cweLka w tym przodowała niestety u nas następuje podobna moda w ostatnich latach.Skoro to kibicowska relacja to niech rzetelna będzie.