Kita wrócił do gry po blisko siedmiu miesiącach

25 października 2021, 12:00 | Autor:

Chociaż oczy kibiców zwrócone były wczoraj na 67. Derby Łodzi, wcześniej miało miejsce inne bardzo ważne wydarzenie. W rozegranym na Łodziance spotkaniu rezerwy Widzewa pokonały Pogoń Zduńska Wola 5:2, a pierwszy raz po trwającej niespełna siedem miesięcy przerwie na murawie zameldował się Przemysław Kita!

Napastnik doznał urazu więzadła krzyżowego jeszcze w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu – dokładnie 28 marca, w domowym starciu z GKS Jastrzębie. Piłkarz szybko przeszedł zabieg, po którym rozpoczął żmudną rehabilitację. Zakończyła się ona latem, a Kita stopniowo wprowadzany był w reżim treningowym. Trzy tygodnie temu wrócił do pracy na pełnych obrotach, lecz sztab szkoleniowy nie chciał jeszcze ryzykować sprawdzania go w grze.

Szansa nadeszła właśnie w niedzielę, czyli niemal siedem miesięcy od momentu kontuzji. Widzewiak wyszedł w podstawowym składzie rezerw w domowym spotkaniu z ekipą ze Zduńskiej Woli i już w szóstej minucie wpisał się na listę strzelców, wcześniej odbierając piłkę rywalowi. 28-latek był aktywny, chociaż dało się zauważyć, że nie jest jeszcze w rytmie meczowym, zabrakło mu też zrozumienia z kolegami. Finalnie na boisku spędził jedną połowę.

Z powrotu Kity do gry bardzo zadowolony był trener Janusz Niedźwiedź. „Wszyscy mówią o derbach, bo to był wielki dzień dla całej polskiej piłki, ale wczoraj był też wielki dzień dla Przemka, który wrócił do gry po prawie siedmiu miesiącach przerwy. Wczoraj zaliczył czterdzieści pięć minut w meczu rezerw i zdobył bramkę. To jest godne podkreślenia, że ten zawodnik w końcu zagrał w oficjalnym meczu. To dla niego duże wydarzenie. Dla nas najważniejsze było to, żeby wrócił zdrowy” – powiedział dziś na antenie Widzew.FM. Wygląda więc na to, że napastnika lada chwila powinniśmy móc obejrzeć również w pierwszej drużynie!