KKS Koluszki – Widzew II Łódź 1:3 (0:2)

18 sierpnia 2019, 13:36 | Autor:

Udaną inaugurację nowego sezonu mają za sobą rezerwy Widzewa! W sobotnie popołudnie podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego i Macieja Sobocińskiego pewnie wygrali na wyjeździe z KKS Koluszki 3:1.

Tak jak można się było spodziewać, w wyjściowym składzie widzewiaków znalazło się miejsce dla trzech młodych piłkarzy, na co dzień trenujących z pierwszą drużyną: Jakuba MikołajczakaJakuba Jasińskiego i Kamila Piskorskiego. Od pierwszych minut grali też przesunięci do rezerw Mikołaj Gibas oraz Filip Mihaljević.

Spotkanie rozpoczęło się fantastycznie dla gości, bo już w jednej z pierwszych akcji wynik otworzył Marcel Sieroń. Łodzianie nie zamierzali jednak odpuszczać i poszli za ciosem, w 12. minucie podwyższając na 2:0. Tym razem do siatki trafił Damian Skrzeczkowski, który wykorzystał podanie Mihaljevicia.

W dalszych fragmentach pierwszej połowy Widzew kontrolował przebieg meczu, ale nie był w stanie zadać kolejnego ciosu. Do przerwy zespół trenerów Grzeszczakowskiego Sobocińskiego prowadził z beniaminkiem łódzkiej okręgówki dwoma bramkami.

Niestety, tuż po zmianie stron KKS zdobył gola kontaktowego. Niefrasobliwość w środku pola wykorzystał Dawid Malka, który pokonał stojącego w bramce widzewiaków Mikołajczaka. Całe szczęście, koluszkowian w tym pojedynku nie było stać na nic więcej.

W 61. minucie Kamil Drążczyk dobrze podał do Mihaljevicia, a ten trafił do siatki na 3:1. Jak się okazało, więcej bramek w tym starciu już nie oglądaliśmy. Warto wspomnieć, że na ostatnie kilkanaście minut na boisku pojawił się Mateusz Malec z rocznika 2003, dla którego był to debiut w seniorskiej piłce.

Kolejny mecz rezerwy Widzewa rozegrają w przyszłą niedzielę, 25 sierpnia. Na Łodziance ich rywalem będzie Orzeł Parzęczew, a spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00.

51′ Malka – 3′ Sieroń, 12′ Skrzeczkowski, 61′ Mihaljević