Klęska rezerw Lecha w zaległym meczu

18 września 2019, 19:15 | Autor:

W środowe popołudnie odbył się zaległy mecz 8. kolejki II ligi. Najbliższy rywal piłkarzy Widzewa, Lech II Poznań, bardzo niespodziewanie przegrał na własnym boisku z Górnikiem Polkowice 0:3!

Choć zdecydowanymi faworytami wydawali się gospodarze, jako pierwsi gola mogli zdobyć polkowiczanie. W 12. minucie znalazł się Maciej Bancewicz, który uderzył mocno, ale minimalnie niecelnie. W odpowiedzi, szansę miał Timur Żamaletdinow, lecz jego strzał obronił golkiper przyjezdnych. W pierwszej połowie swego dopiął jednak Górnik, gdy w 29. minucie do siatki trafił Bancewicz.

Po zmianie stron, kolejny cios zadali zawodnicy z Dolnego Śląska. Chwilę po wznowieniu gry Kacper Andrzejewski sfaulował przeciwnika w polu karnym, a gola zdobył Michał Bednarski. Ten sam zawodnik kilka minut podwyższył też na 3:0, ustalając wynik spotkania.

Rezerwy Lecha ostatecznie przegrały trzema bramkami, choć mogły jeszcze wyżej, ale uratowały je m.in. słupek i poprzeczka. W najbliższą sobotę podopieczni Rafała Ulatowskiego z pewnością będą chcieli zrehabilitować się za utratę punktów. Mecz z Widzewem rozpocznie się o godzinie 17:00.