KS II Kutno – Widzew II Łódź 1:5 (1:1)

18 września 2019, 17:44 | Autor:

Rezerwy Widzewa awansowały do kolejnej rundy Pucharu Polski! Choć w starciu z KS II Kutno jako pierwsi trafili rywale, później łodzianie bez problemu odwrócili losy spotkania i ostatecznie zwyciężyli 5:1! Dwa gole zdobył debiutujący w „dwójce” Michał Szcześniak!

Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego i Macieja Sobocińskiego przystąpili do dzisiejszego spotkania w bardzo rezerwowym zestawieniu. Na boisku zaprezentowali się głównie ci piłkarze, którzy na co dzień nie występują w lidze okręgowej, a w zespołach juniorskich. Pomimo to, faworytami tego starcia byli widzewiacy i w trakcie meczu to potwierdzili!

Spotkanie nie zaczęło się jednak dla nich dobrze, bo już w jednej z pierwszych akcji na prowadzenie wyszli gospodarze. W 3. minucie lewą stroną przedarł się Bartosz Kapruziak i zgrał piłkę do środka. Dopadł do niej Szymon Andrzejczak i bez problemu pokonał Patryka Kuczborskiego. Łodzianie szybko starali się odpowiedzieć, jednak strzał Jakuba Szlaskiego po podaniu Michała Karpickiego padł łupem bramkarza kutnian.

Po utracie gola inicjatywę przejęli piłkarze Widzewa i już w 20. minucie dało im to wyrównanie! Świetne prostopadłe zagranie Mateusza Malca trafiło do Mikołaja Merecza, który bez większego trudu pokonał Damiana Zasadzińskiego! Już po chwili mogło być 2:1, tym razem jednak golkiper KS obronił uderzenie Szlaskiego.

W dalszych fragmentach pierwszej połowy gra się wyrównała, ale dwie dobre okazje do wyjścia na prowadzenie mieli goście. W 35. minucie prawym skrzydłem popędził Maciej Malinowski i zgrał futbolówkę do środka. Dopadł do niej Malec, ale przestrzelił. Jeszcze groźniej było sześć minut później! Najpierw w słupek uderzył Merecz, a przy dobitce Jakub Koch powtórzył jego osiągnięcie. Ostatecznie do przerwy na tablicy wyników utrzymywał się remis.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Widzewa, a jeden z nich przyniósł drugą bramkę! W 52. minucie z prawej strony dośrodkował Karpicki, futbolówka trafiła do Malca, który w efektowny sposób zmylił obrońcę i dał swojej drużynie prowadzenie! Karpicki po chwili mógł też do asysty dorzucić gola, gdy zwiódł kilku rywali i uderzył. Niestety, minimalnie niecelnie.

Choć w kolejnych fragmentach więcej z gry mieli kutnianie, kolejne dwa gole zdobyli łodzianie! W 71. minucie na strzał zdecydował się Adrian Wędzonka, piłka odbiła się od jednego z obrońców i trafiła do wprowadzonego chwilę wcześniej Michała Szcześniaka, który bez problemu trafił do siatki! Po chwili debiutujący dziś w rezerwach 17-latek miał już na swoim koncie dwa gole, tym razem pokonując golkipera po dobrym zagraniu z głębi pola.

W 84. minucie w polu karnym sfaulowany został Wiktor Dunajski, a prowadzący zawody Kamil Krasnopolski bez wahania wskazał na jedenasty metr boiska. Pewnym egzekutorem okazał się Szlaski, który ustalił tym samym rezultat spotkania.

Rezerwy Widzewa wygrały 5:1 i bez problemu zameldowały się w kolejnej rundzie Pucharu Polski. Na termin i przeciwnika musimy jednak jeszcze poczekać. Wcześniej, już w sobotę, podopieczni duetu Grzeszczakowski – Sobociński zmierzą się na wyjeździe w ligowym pojedynku z GLKS Dłutów. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 16:00.

3′ Andrzejczak – 20′ Merecz, 52′ Malec, 71′, 73′ Szcześniak, 84′ (k) Szlaski