Klub ze świętokrzyskiego nowym klubem współpracującym

17 września 2023, 11:02 | Autor:

Nowy klub podpisał umowę o współpracy z łódzkim Widzewem – poinformowała w poniedziałek oficjalna witryna klubowa widzew.com. Do grona klubów współpracujących dołączyły Dziki Skarżysko-Kamienna.

Klub  założony został w 2021 roku w Skarżysku-Kamiennej w województwie świętokrzyskim. Jego głównym celem jest propagowanie piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży, a także zachęcanie całego lokalnego społeczeństwa do aktywnego spędzania czasu wolnego. Klub posiada swoją drużynę seniorów, występującą w klasie A.

W sierpniu 2023 roku w klubie ruszyła szkółka piłkarska, która obecnie zrzesza około stu młodych piłkarzy. Za ich szkolenie odpowiada pięciu trenerów. Wszystkie roczniki będą miały możliwość rywalizacji w ligach rozgrywanych na terenie województwa. Aby umożliwić młodym adeptom futbolu jak największy rozwój, włodarze Dzików regularnie starają się pozyskiwać dodatkowe środki od lokalnych firm.

Dziki Skarżysko-Kamienna został Klubem Współpracującym Widzewa Łódź. Więcej o klubach partnerskich można przeczytać TUTAJ.

foto: Marcin Bryja / widzew.com

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
11
0
Would love your thoughts, please comment.x