Kolejna wizyta widzewiaków z Warmii i Mazur w „Sercu Łodzi” (foto)

7 maja 2019, 18:42 | Autor:

Sobotni mecz z Ruchem był wyjątkowy dla sześćdziesięciu najmłodszych kibiców Widzewa z Warmii i Mazur. Po raz kolejny odwiedzili oni „Serce Łodzi” i obejrzeli pierwsze od dawna zwycięstwo łodzian na własnym stadionie.

Zapraszamy do przeczytania relacji z wyjazdu autorstwa Toma, a także do obejrzenia galerii z podróży widzewiaków na al. Piłsudskiego, której autorem jest Wojtek:

Warmia i Mazury – to już mały jubileusz vol. 1 (10)

Wszystko zaczęło się z chwilą opublikowania wiosennego terminarza II ligi.

Jeden, drugi, trzeci rzut oka i już wszystko jasne. Tylko dwa mecze, na które Mazury mogą przyjechać autokarem.

W sobotę rozegrane zostaną dwa mecze: z ROW i Ruchem. Mecz z Ruchem wydaje się nierealny, bo jak zdobyć wejściówki, więc jedziemy na ROW. Krótkie pytanie skierowane do dzieci i młodzieży i w ciągu jednego dnia pojawia się lista gotowych na wyjazd. Jeden, drugi, trzeci rzut oka i coś jest nie tak z listą. Rutyna wzięła górę, Pan Organizator nie stanął na wysokości zadania i zostaje podjęta decyzja, nie jedziemy.

Niesmak, bo to jedyna okazja żeby pojechać… 

Gdy nadzieja na wyjazd wiosną umarła telefon od Szymona z Chorzowa, tego od Niebieskich Bajtli, po którym powstała myśl, a może…?

W trakcie rozmowy z Krzysiem z OSK (którego tytanicznej pracy nie docenia się wystarczająco) padło pytanie o ten nierealny mecz z Ruchem i… okazało się, że OSK jak zawsze transparentnie rozdysponowuje wejściówki z Karnetów Fundowanych, kto pierwszy ten lepszy i ma prawo skorzystać z daru innych Widzewiaków.

Szybka myśl podczas wolnej jazdy samochodem i pomysł na połączenie grup Mazur z Warmią, może ruszą dwa autokary?

Telefon do Waldka i Rafała, niestety grupa Waldka nie zebrała się, ale Rafała już tak.

Kilka słów o Rafale.

Zapałał miłością do Widzewa bywając na meczach rozgrywanych na obiektach SMS. Chciał wesprzeć klub, wykupić pakiet reklamowy, nawet otrzymał propozycję pakietów. Do finalizacji rozmów miało dojść podczas meczu w Ząbkach z Legią II. Niestety w klubie nastąpiły zmiany i zabrakło dla niego miejsca na liście klubowej, więc i do spotkania nie doszło (na wszelki wypadek informuję: proszę nie obwiniać Przemysława Klementowskiego, który do tej pory o niczym nie wiedział). Skorzystali na tym mali zawodnicy warmińskiego klubu, którego akademię obecnie wspiera.

Kilka rozmów telefonicznych, negocjacji co do liczby miejsc (26 Warmia – 34 Mazury, bo przecież to Mazury dłużej jeżdżą) i jedziemy, niestety nie ma szans, żeby wszyscy zmieścili się w autokarze, wiec 7 osób jedzie osobówką. Trasa autokaru to ponad 350 km, pan kierowca rusza o 11.00 i już na pierwszym przystanku mamy opóźnienie, korzysta z tego grupa z Mazur, robiąc pamiątkowa fotkę na miejscu zbiórki. Emocje rosną, bo grupie towarzyszy delegacja z WTM, relacjonując na bieżąco wyjazd i dokumentując zdjęciami.

Czy to nie jest pierwsza w historii przyjazdowo-domowa sesja portalu Widzew To My? – dzięki Wam Wojtku i Paulino przeszliśmy do historii.

>>> Zobacz galerię zdjęć z wyjazdu <<<

Warmia jedzie pierwszy raz, więc w autokarze następuje nauka repertuaru, prowadzi to Julka, posiadaczka karnetu i wyjazdowiczka (niejedyna w grupie). Idzie to całkiem nieźle, lecz w pewnej chwili pojawia się obawa o efekt Catapult i ryzyko utraty sił w najważniejszym momencie, czyli w trakcie meczu.

WPIS PODZIELONY JEST NA KILKA STRON:

1 2

8
Dodaj komentarz

5 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
rebel

PEŁEN SZACUN! TYLKO WIDZEW RTS!

rafal

My rowniez bardzo dziekujemy za wspanialy doping i zapraszamy zawsze wszystkich ktorzy maja czerwono bialo czerwone serduszka :) bezpieczenstwo dzieci jest bardzo waznei popiperam jak najbardziej

Calisch

Bardzo cieszą takie pozytywne inicjatywy

mrj27

Serce rośnie, gdy człowiek czyta takie relacje.
A wysiłek i praca wszystkich zaangażowanych w takie inicjatywy, musi budzić podziw i szacunek całego środowiska kibiców Widzewa, Ruchu, Elany.
Dziękujemy i prosimy o więcej :-)

kyno

Prawdopodobnie, bo już nie wiem, na pewno, czy to grupa Lidzbarka Warmińskiego,która była na meczu z Ruchem

Człek

Jeśli już, to LidzbarkU Warmińskiego.

kyno

Człek…….matka wie że ćpiesz

Człek

https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/Lidzbark-Warminski;2397.html
Wie zgodnie z prawdą, że nie.
Natomiast już wszyscy wiedzą, że jeśli mieszkasz w Lidzbarku Warmińskim, to nawet nie wiesz jak poprawnie odmieniać nazwę rodzimego miasta.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress