Kolejne problemy z boiskiem przy ul. Sępiej

9 sierpnia 2019, 13:01 | Autor:

Jednym ze zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego 2018 była budowa boiska treningowego ze sztucznej trawy przy ulicy Sępiej. Wygląda na to, że nieprędko dojdzie do realizacji tej inwestycji.

Boisko miało być gotowe w zeszłym roku. Ze względu na przedłużające się prace ciepłownicze, jego wykonanie przesunięto na bieżący rok. Niestety, w zeszłym tygodniu Miasto Łódź po raz drugi unieważniło przetarg na budowę obiektu.

Tym razem przyczyną są środki finansowe, jakie zaproponowali wykonawcy, chcący uczestniczyć w postępowaniu przetargowym. Kwota, przedstawiona przez wykonawcę z najniższą ceną, przewyższa budżet, jaki na realizację zadania może przeznaczyć zamawiający. Co za tym idzie, przetarg został unieważniony.

Władze Łodzi poinformowały jednocześnie, że nie ma możliwości zwiększenia kwoty, przypisanej do tego projektu. Jakie będą więc dalsze kroki? Skoro zamawiający nie może sobie pozwolić na dołożenie pieniędzy, będzie musiał najprawdopodobniej zmniejszyć zakres robót. Kiedy zostanie ogłoszony nowy przetarg i w jakiej formie – nie wiadomo.

26
Dodaj komentarz

21 Comment threads
5 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
25 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
B4xqT

Nie wybudują piaskownicę, będzie taniej.

FCLW

Widzewowi szkodzi Urząd Miasta Łodzi !!!

Koniecznie

Urząd Miasta Łodzi Widzewowi SZKODZI !!!

Tyle się ociągali, ceny poszły w górę i mamy po boisku… A kurewkom od ręki dorzucają grube miliony…

zgredek

Banda nieudaczników w UMŁ, ręce opadają.

Kamil Ż

Na kałes kolejne miliony na stadion się przeznacza. U nas się sępią zwiększyć kwotę na zrobienie głupiego boiska. Widać że chcą zrobić to boisko za paczkę fajek by później z nim były znowu same problemy jak z Łodzianką.

Fanatyk

Poszło na złote klamki na Al. Unii.

Macieg RDG

Najważniejsze, że były pieniądze na budowę kluczowej, wręcz strategicznie najważniejszej budowli w Łodzi czyli kawałka jednorożca. Przecież bez jednorożca życie w Łodzi nie miało by sensu. Turyści masowo przestaliby przyjeżdzać do Łodzi a pani prezydent nie miałaby przy czym pozować do zdjęć.
Po co szkolić i rozwijać młodzież, budujmy jednorożce gdyż jednorożec to jest MIŚ NA MIARĘ NASZYCH CZASÓW !

Tomas

Może zatem warto rozważyć kolejny wniosek do BO o.. Dołożenie brakujące kwoty w realizacji zadania LO145:)

Torres

Głosujcie dalej na koryto POmylonychkomuchów,które z was robi pośmiewisko!

depesz

Na pewno z lotnikami z pis będzie lepiej. Jedno bagno

MBe

A na dołożenie kilkudziesięciu milionów na trybuny dla ŁKS-u zamawiający może sobie pozwolić?

Piotr

Moze, bo będą ciąć na innych wydatkach. Ciekawe, czy mimo wszystko zmieszczą się w zakładanej kwocie dobudowy wiaty

Mr. X

Już są zapowiedziane cięcia.
Tylko nie są ogłoszone w mediach.
Jeśli zrobią dosłownie to co zapowiedzieli, to jak na ironię najwięcej powinni stracić zatorowcy (nie tylko piłkarze).
Jednak jak znam życie, to będą dziwne furtki i to nam się najwięcej oberwie.

Derek

Nie widzę sesnu podejmować jakiekolwiek dialogu z UM po tym co się czyta nic nie ugramy nawet mając super argumenty co do rozbudowy obiektu czy własnej bazy treningowej
. Wygląda to tak, że z łaski mamy stadion i bazę.

PrawdeWamPowiem

Tak to wygląda, ale sprane mózgi będą głosować byle nie pis. Wiedz sami sobie jesteśmy winni…

karnetowy klęcznik

A może nasz klub mógłby dołożyć brakującą kwotę i zamknąć tą niekończącą się sagę z brakiem boisk do treningów? To chyba nam najbardziej powinno zależeć na realizacji takich inwestycji, dla UML nie jest to priorytet niestety

cuccuredu

A Hania się śmieje.„Murem za Hanką” i jednorożcem :D

Kacper

Pieniędzy nie ma i nie będzie bo trzeba dobudowac trzy trybuny za torami.

Tomek

A na rozbudowe wiaty dodatkowe piniondze się znalazły. Kur.. dalej głosujcie na pijaczke.

Kamien

Nie chce tu bronic nikogo, ale przeczytał ktoś chociaż ten wniosek ?
Szacowana kwota wnioskodawcy to 400 000 zł. Po analizie urzędników 1 860 000 zł. Jakby nie było to klepnięte i trochę dołożyli.

Seweryn

Zachowanie skandaliczne po prostu. Rozumiem pompować w ten stadion LKSu bo są w tej ekstraklasie i zrobili to w miarę sprawnie. Jednak u nas pojawiają się wieczne problemy, Łodzianka, Start czy Sępia. Jak my mamy się niby rozwijać jak nie będziemy mieć infrastruktury profesjonalnego klubu? Niech zachowują się w porządku a nie potem wydziwiają, że gwizdy na nich lecą.

Derek

Przydałby się rzetelny prywatny inwestor, który wpompuje swoje pieniądze, przejąć od miasta stadion, rozbudować go, ogarnąć porządną bazę coś pokroju tego co będzie mieć legia. Tylko pewnie znowu będzie pierdyliard problemów co do gruntu, zgód, projektów i tak dalej. Mam nadzieję, że jak sytuacja sportowa u nas nieco się uspokoi wygramy parę meczów wtedy głos zabiorą prezesi i powiedzą nam co nieco konkretnie co udało się ustalić bądź co się ustala z miastem i liczę, że to nie będzie coś w stylu „rozmawiamy z miatsem ale narazie nie ma konkretów” czas najwyższy na jakieś konkrety bo i za 20 lat… Czytaj więcej »

Adam

Kuźwa kabaret

Marcin

Trzeba było iść na wybory, stękanie nic już nie pomoże.

majcher

Ostatnio w radiu usłyszałem, że Legia dostanie 9 mln na realizację budowy swojej akademii. Wcześniej dostali 11 mln. Czyli prywatna spółka na realizację swoich celów, z których będzie osiągała dochody (np ostatni transfer Szymańskiego) dostała z publicznej kasy taką kwotę. Mało sprawiedliwe, że najbogatszy klub dostaje takie wsparcie, inne kluby nie. Cóż czasy komuny i ściąganie do wojska się przypomniały. Skoro nasze państwo jest takie skore do wspierania takich inicjatyw, to dlaczego Widzew miałby nie otrzymać wsparcia. Nasze władze powinny rozpisać projekt i zawnioskować tak jak uczynił to komunistyczny CWKS. Może szybciej uda się uzyskać środki z Ministerstwa Sportu niż… Czytaj więcej »

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress