Z Błękitnymi oficjalnie po raz trzeci

9 sierpnia 2019, 15:51 | Autor:

Trzeci oficjalny mecz rozegrają dziś piłkarze Widzewa i Błękitnych Stargard. W dwóch spotkaniach poprzedniego sezonu łodzianie jeszcze nie przegrali. U siebie zwyciężyli 4:2, a na wyjeździe bezbramkowo zremisowali.

Pierwszy kontakt obu klubów miał jednak miejsce dużo wcześniej, bo 20 lipca 1982 roku. Zawodnicy ówczesnego mistrza Polski udali się wtedy do Stargardu, by w ramach rozliczenia za transfer Wiesława Wragi rozegrać towarzyskie spotkanie z III-ligowymi Błękitnymi. Piłkarz ten jedną połowę rozegrał w swoim starym, a drugą w nowym klubie. Starcie zakończyło się remisem 1:1.

Na pierwszy oficjalny mecz trzeba było czekać do 15 września 2018 roku. Pojedynek w „Sercu Łodzi” rozpoczął się fantastycznie dla gospodarzy, którzy w 39 minut zdobyli aż cztery bramki. Jeszcze przed przerwą Błękitni zaliczyli jednak honorowe trafienie, a w drugiej połowie dołożyli do niego kolejne. Nie zamierzali odpuszczać, ale już więcej zdziałać nie byli w stanie i ostatecznie to Widzew wygrał 4:2.

W rewanżu nie oglądaliśmy nie tylko goli, ale też jakichkolwiek dogodnych sytuacji. Spotkanie było bardzo nudne i obfitowało w wiele fauli i niedokładnej gry. Najciekawiej zrobiło się dopiero dzień po meczu, gdy okazało się, że pracę w Łodzi stracił Radosław Mroczkowski. Miejmy nadzieję, że dziś o zwolnieniu Marcina Kaczmarka nikt nie będzie myślał.

Historia meczów Widzewa z Błękitnymi:

15.09.2018, Widzew – Błękitni Stargard 4:2 (Gutowski, Mihaljević x2, Michalski – Orłowski, Baranowski)
06.04.2019, Błękitni Stargard – Widzew 0:0

Bilans: 1 zwycięstwo Widzewa, 1 remis. Bramki: 4:2 dla Widzewa.