Kolejny udany weekend juniorów

18 października 2019, 13:36 | Autor:

Kolejny dobry weekend mają za sobą juniorzy Widzewa. Gracze akademii łódzkiego klubu wygrali pięć z sześciu meczów, a raz zremisowali. Piłkarze z roczników 2004 i 2006 wciąż nie stracili jeszcze punktów w lidze!

Najstarszy rocznik Akademii Widzewa grał w Wieluniu z tamtejszym KS. Już w pierwszych minutach prowadzenie dał gościom Jakub Szlaski, ale na początku drugiej połowy wyrównał Jakub Gałek. Ostatnie słowo należało jednak do widzewiaków, a gola na wagę trzech punktów zdobył Damian Pokorski. Łodzianie w tabeli zajmują trzecie miejsce.

Nieco gorzej poradzili sobie juniorzy młodsi, którzy bezbramkowo zremisowali z Pelikanem Łowicz. Podobnie jak ich dwa lata starsi koledzy, zawodnicy z rocznika 2003 również są trzeci w lidze. Do prowadzącego GKS Bełchatów tracą siedem „oczek”.

Dziesięć wygranych w dziesięciu spotkaniach mają na swoim koncie widzewiacy z rocznika 2004. W miniony weekend podopieczni trenerów Łukasza Jonczyka Krzysztofa Mordaka pokonali na wyjeździe WKS Siatkarza Wieluń 4:1. Dwa gole zdobył Patryk Kowasz, a po jednym dołożyli Kamil Jakubowski oraz Miłosz Kwiatkowski.

Ważne zwycięstwo odnieśli zawodnicy Widzewa 2005, którzy po zaciętym spotkaniu wygrali z AKS SMS Łódź 2:1 i nadal bezapelacyjnie prowadzą w tabeli. Liderem są też gracze o rok młodsi. Oni w sobotę rozgromili drużynę Więcej Niż Sport 13:1, a w rundzie jesiennej nadal nie stracili punktu.

Spośród dwóch zespołów młodzików, w weekend grał tylko rocznik 2007. Młodzi piłkarze trenerów Dariusza Nawrockiego Michała Czaplarskiego pokonali Widok Skierniewice 3:0, a w lidze są trzeci. Mecz Widzewa U-12 przełożony został na listopad.

Mecze juniorów Widzewa (12-13 października):

U-19 (2001): KS Wieluń – Widzew Łódź 1:2 (Gałek – Szlaski, Pokorski)
U-17 (2003): Pelikan Łowicz – Widzew Łódź 0:0
U-16 (2004): WKS Siatkarz Wieluń – Widzew Łódź 1:4 (Ignasiak – Kowasz x2, Jakubowski, Kwiatkowski)
U-15 (2005)Widzew Łódź – AKS SMS Łódź 2:1
U-14 (2006): Widzew Łódź – Więcej Niż Sport 13:1
U-13 (2007): Widok Skierniewice – Widzew Łódź 0:3