Kolejny występ Pięczka w reprezentacji Polski!

15 października 2018, 20:05 | Autor:

Kolejny mecz w reprezentacji Polski do lat 19 zaliczył dziś Marcel Pięczek. Piłkarz Widzewa wszedł na boisko w 46. minucie towarzyskiego spotkania z Walią. Podopieczni trenera Dariusza Gęsiora nie byli jednak w stanie sprostać swoim rówieśnikom i przegrali 0:2.

Pięczek rozpoczął starcie w walijskim Bangor na ławce rezerwowych. Od pierwszych minut to gospodarze byli przeważającą stroną, a z dobrej strony pokazywał się bramkarz PolakówPaweł Sokół. Nie miał jednak zbyt wielu szans, gdy w 28. minucie w szesnastce sfaulowany został Brennan Johnson, a po chwili samemu zamienił rzut karny na gola. Ten sam zawodnik mógł też po chwili podwyższyć z kolejnej jedenastce, lecz tym razem górą okazał się polski bramkarz i do przerwy Walijczycy prowadzili jednym golem.

W przerwie intensywnie zaczął rozgrzewać się obrońca Widzewa i zameldował się na boisku w 46. minucie, zmieniając Kacpra Michalskiego. Obraz meczu nie zmienił się i to Walia była stroną przeważającą. Potwierdzić swoją dominację udało im się jednak dopiero na kwadrans przed końcem, gdy znów do siatki trafił Johnson, tym razem z rzutu wolnego i takim wynikiem zakończyło się to spotkanie.

Pięczek wypadł bardzo poprawnie i miał nawet okazję, by po rzucie rożnym pokonać bramkarza rywali. Ustawiony został na tej samej pozycji, na której występuje w Widzewie, czyli na lewej obronie i kilka razy podłączył się do akcji ofensywnych. Choć spotkanie dla Polaków nie było łatwe, to 17-latek był w drugiej połowie jedną z jaśniejszych postaci w drużynie Dariusza Gęsiora.

Walia U-19 – Polska U-19 2:0 (1:0)
28′ (k), 75′ Johnson