Komisja Licencyjna przychyliła się do wniosku Widzewa
21 stycznia 2014, 16:10 | Autor: JusupKomisja Licencyjna PZPN przychyliła się do wniosku Widzewa i zgodziła się złagodzić ograniczenia wobec naszego Klubu.
Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami Komisja Licencyjna PZPN wyraziła zgodę zarówno na podwyższenie limitu płac (dotychczas maksymalnie 5 tysięcy miesięcznie dla jednego zawodnika), jak i transfery gotówkowe do Widzewa (dotychczas brak takiej możliwości). Ograniczeniem obecnie jest tu kwota 700 tysięcy złotych na łączne wydatki z tytułu transferów nowych piłkarzy (w tym ich wynagrodzenia, kwoty transferowe, opłaty dla menedżerów itp), jak i kwota 25 tysięcy złotych jako ograniczenie średniego miesięcznego wynagrodzenia zawodników zatrudnionych w tym okienku*. Złagodzenie restrykcji zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami dotyczy tylko najbliższego okienka – decyzje w sprawie ewentualnych ograniczeń na kolejne okienka transferowe zostaną podjęte w toku normalnego postępowania licencyjnego.
* informacja zaktualizowana
Pełny komunikat PZPN w części dotyczącej Widzewa Łódź
„Widzew Łódź
Komisja przeanalizowała wniosek RTS Widzew Łódź o zniesienie zakazu transferów i ograniczenia wynagrodzenia zawodników nałożonego w związku z postawieniem Klubu w stan upadłości układowej oraz w związku z bardzo trudną sytuacja finansową Klubu. Komisja przeanalizowała szczegółowo dane dostarczone przez Klub, wskazujące efekty podjętych działań restrukturyzacyjnych. Szczegółowo porównano również prognozę finansową złożoną przez Klub w trakcie procesu licencyjnego z faktycznymi wynikami zrealizowanymi do końca października 2013. Komisja odnotowała znaczącą redukcję kosztów Klubu w odniesieniu do sezonu 2011/2012, wskazując jednocześnie, że dalszy spadek kosztów pomiędzy sezonem 2012/13 a bieżącym sezonem jest niewielki. Biorąc pod uwagę, że jednocześnie przychody Klubu (przede wszystkim przychody sponsorskie) są znacząco niższe od zakładanych w prognozie finansowej, Komisja wskazuje, że Klub nie jest obecnie w stanie generować nadwyżki finansowej, która umożliwiłaby samodzielną redukcję zadłużenia.
Biorąc pod uwagę, że zakaz transferów nałożony został na Klub jako kara za doprowadzenie Klubu do sytuacji, w której otrzymał on prawną ochronę przed wierzycielami i w konsekwencji jako jedyny Klub w Ekstraklasie nie spłaca zaległych zobowiązań licencyjnych, Komisja nie dostrzegła powodów, aby zakaz ten został całkowicie uchylony w trakcie sezonu, ponieważ Klub nadal jest w stanie upadłości układowej i nie rozpoczął nawet spłaty zaległych zobowiązań.
Doceniając jednakże fakt zawarcia układu bez redukcji kwoty zadłużenia oraz dotychczasowe wysiłki Klubu w zakresie ograniczania kosztów, Komisja postanowiła warunkowo zezwolić Klubowi na dokonanie transferów w najbliższym zimowym okienku transferowym, przy zastosowaniu następujących ograniczeń:
– suma wszystkich wydatków z tytułu dokonanych transferów (obejmujących w szczególności wynagrodzenie piłkarzy, menadżerów, innych klubów) nie może łącznie przekroczyć w okresie 1 stycznia-30 czerwca 2014 kwoty 700.000 zł
– średnie miesięczne wynagrodzenie zawodników zatrudnionych przez klub w najbliższym okienku transferowym ze wszystkich tytułów nie może przekroczyć 25.000 zł brutto.„








Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska