Koniec dobrej passy

28 lutego 2017, 22:32 | Autor:

Koszykarki Widzewa Łódź przegrały na wyjeździe z Energą Toruń 92:66. Przerwały one tym samym serię dwóch wygranych, dzięki której oderwały się od dna ligowej tabeli. Widzewianki wciąż pozostają w grze o pozostanie na kolejny sezon Basket Lidze Kobiet.

Czerwono-biało-czerwone źle weszły w spotkanie. Koszykarki Energii bardzo szybko uzyskały przewagę i trener łodzianek – Dejan Kovacevic musiał reagować przerwą na żądanie. Odniosło to pożądany skutek, nasze koszykarki zaczęły grać lepiej i do końca kwarty z nawiązką odrobiły straty do koszykarek z Kujaw.

Druga odsłona rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Torunianki zaczęły uciekać, a szkoleniowiec łodzianek poprosił o przerwę. Po niej jednak to gospodynie podkręciły tempo, nie dając naszym dziewczynom dojść do głosu. Całą kwartę wygrały dwudziestoma punktami, a na przerwę między połowami zawodniczki schodziły przy wyniku 50:34.

Po 15 minutach odpoczynku to widzewianki wyszły na parkiet bardziej zmotywowane. Zwłaszcza Roksana Schmidt, która została wybrana polską zawodniczką 18. kolejki Basket Ligi Kobiet, starała się poderwać swoje koleżanki do walki. Jednak Torunianki nie pozwoliły na więcej niż odrobienie w trzeciej kwarcie zaledwie jednego punktu. Jasne było, że wygranie przez widzewianki trzeciego spotkania z rzędu, będzie graniczyło z cudem. Ostatnia kwarta utwierdziła kibiców zebranych na Arenie Toruń w tym przekonaniu. Zawodniczki Energi powiększały przewagę, która ostatecznie zatrzymała się na 26.

Po stronie pokonanych wyróżniała się Julia Drop, która do 6 asyst dodała 17 punktów, jednak już 12 miała przed przerwą. Wspierała ją Klaudia Gertchen z 14 „oczkami”. Po 19 dla wygranych rzuciły Emilia Tłumak i Alexis Hornbuckle, a Kelley Cain miała „double-double” – 10 punktów i 14 zbiórek.

Następny mecz już 3. marca. Widzewianki czeka kolejny wyjazd, tym razem do Polkowic, gdzie czekać będą koszykarki CCC.

Energa Toruń – MUKS Widzew Łódź 92:66