IV Memoriał ŚP. „Skupiego”

1 marca 2017, 15:34 | Autor:

turniej_Końskie

Prezentujemy relację z IV Memoriału Ś.P. Damiana „Skupiego” Skupińskiego, jaki odbył się tradycyjnie w Końskich, w województwie świętokrzyskim. Zapraszamy do lektury tekstu nadesłanego przez organizatorów wspomnianej imprezy.

18 lutego w Końskich odbył się IV Memoriał Ś.P. Damiana Skupińskiego! Ludzie przychodzili, wychodzili, przyjeżdżali i wyjeżdżali. Przez halę przewinęło się plus minus 450 osób! W turnieju wystartowało 17 drużyn: Końskie, Opoczno, Skarżysko, Niebieska Ligota, Żyrardów & Sochaczew, Tomaszów Maz., Łask, Rogów & Poddębice, Sulejów & Wolbórz, Chojny, Zarzew, Bałuty, Żabieniec, Stryków, WFCH, Koluszki & Piotrowice oraz Rawa Maz.

Halę przyozdobiły fan clubowe i osiedlowe transparenty. Nie tylko zmaganiami piłkarskimi fascynowali się zebrani fanatycy. Po każdym meczu odbywały się zawody w przeciąganiu liny. Niestety z pewnych powodów nie został rozstrzygnięty finał, w którym powinny zmierzyć się Koluszki & Piotrowice vs Zarzew. Może uda się ustalić, kto jest silniejszy na nowym stadionie przed meczem z Motorem Lubawa?

Tradycyjnie przybyli goście mogli liczyć na poczęstunek, którego nie brakowało dla nikogo. Sporym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z gadżetami, z których zysk przeznaczony jest na cele ultras. Podczas trwania turnieju ultrasi Widzewa i Ruchu przyozdobili nasze miasto kolejnym legalem – dzięki!

Faza pucharowa odbyła się w niecodziennych okolicznościach – KMWTW. Trzecie miejsce dla fanatyków z Bałut. Do finału nie przez przypadek dotarły FC z Tomaszowa i Łasku. W dwóch poprzednich turniejach właśnie te
drużyny sięgały po puchar. Tym razem Fan Club Łask nie obronił tytułu sprzed roku i zwycięzcą turnieju został FCTM!

Po turnieju część udała się na cmentarz, by odpalić świeczki dla naszego kolegi, „Skupi” – pamiętamy!!! Inna grupa udała się na bramkę do wielkiego fanatyka Widzewa z Opoczna, który wybrankę swojego życia odnalazł w naszym mieście, a poznali się oczywiście na… Widzewie – Benio & Marta, żyjcie nam 1910 lat!

Integracja fanatyków Widzewa i Ruchu w wynajętej miejscówce trwała do białego rana, a w niedzielne popołudnie, wspólnie udaliśmy się do stolicy dopingować drużynę Niebieskich! Dziękujemy wszystkim za przybycie i mamy nadzieję. że za rok znów spotkamy się, by uczcić pamięć Damiana!