Koszykówka: Pabianiczanki lepsze w Hali Parkowej

6 grudnia 2020, 19:19 | Autor:

Ciekawe starcie obejrzeliśmy dziś w Hali Parkowej. Koszykarki łódzkiego Widzewa przez dwie kwarty dotrzymywały kroku PTK Pabianice, ale w trzeciej spisały się zbyt słabo i, pomimo usilnych prób, w czwartej nie były już w stanie odrobić strat. Ostatecznie podopieczne Piotra Niewiadomskiego przegrały 53:62.

Od początku spotkanie było bardzo wyrównane, a obie drużyny spisywały się nieźle w obronie, utrudniając rywalkom zdobywanie punktów. Odrobinę skuteczniejsze były jednak pabianiczanki, dzięki czemu to one po pięciu minutach wygrywały 10:4. Od tego momentu widzewianki zaczęły prezentować się dużo lepiej pod koszem PTK. Dobrze wyglądały zwłaszcza Anna Kudelska oraz Wiktoria Stępień, które w tej kwarcie złożyły się na aż piętnaście z siedemnastu „oczek” łodzianek! Niestety, przyjezdne co rusz odpowiadały celnymi trójkami i po pierwszych dziesięciu minutach prowadziły 23:17.

Druga część meczu rozpoczęła się świetnie dla podopiecznych trenera Niewiadomskiego! Gospodynie nie pozwalały przeciwniczkom na rzucanie do kosza, same ruszyły z kolei do odrobienia strat. Ważnymi przechwytami popisały się Stępień oraz Wiktoria Rzeźnik, trójkę trafiła Kudelska, a próba Natalii Gzinki dała łodziankom premierowe prowadzenie! Po chwili było już 28:25 i trenująca pabianiczanki Sylwia Wlaźlak postanowiła poprosić o przerwę na żądanie. Po niej PTK trochę poprawiło swoją grę, widzewianki nie wykorzystały zaś kilku dogodnych okazji. W efekcie, po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat 32:34.

Oba zespoły wyszły z szatni bardzo rozkojarzone. Widzew popełniał mnóstwo niewymuszonych błędów, z kolei PTK niepotrzebnie faulował. Jako pierwsze swoją grę były w stanie uspokoić przyjezdne, które powiększyły przewagę do ośmiu punktów. Czas wziął trener Niewiadomski, ale na niewiele się to zdało, bo zawodniczki z Łodzi kompletnie przestały trafiać do kosza. Fatalną serię (dwa punkty w ponad siedem minut!) przełamała dopiero efektowna akcja Rzeźnik. Niestety, pabianiczanki wciąż kontrolowały dość bezpieczne prowadzenie i przed ostatnią częścią spotkania wygrywały 51:40.

Pomimo jedenastopunktowej straty, widzewianki nie miały zamiaru się poddawać. Poprawiły swoją postawę w obronie, ale wciąż nie były w stanie regularnie trafiać do kosza. Iskierkę nadziei w ich serca wlała trójka Stępień, po której dystans zmalał do sześciu „oczek”. Niska skrzydłowa zdobyła też pięć kolejnych punktów, po których wynik wynosił już tylko 50:51! Niestety, w tym momencie do gry wróciły koszykarki z Pabianic. Podopieczne trener Wlaźlak ponownie zyskały przewagę i to one mogły cieszyć się z wygranej 62:53. Łodzianki kolejną szansę na zwycięstwo będą miały za tydzień, podczas wyjazdowego starcia z Tęczą Leszno.

Widzew Łódź – PTK Pabianice 53:62 (17:23, 15:11, 8:17, 13:11)

Anna Kudelska 21, Wiktoria Stępień 20, Natalia Gzinka 6, Jagoda Bandoch 4, Wiktoria Rzeźnik 2, Wiktoria Ozga 0, Dominika Szczygieł 0