Podsumowanie 16. kolejki I ligi

6 grudnia 2020, 22:00 | Autor:

Jutrzejszy mecz pomiędzy Widzewem Łódź a Koroną Kielce nie dojdzie do skutku, możemy więc podsumować to, co wydarzyło się w weekend na boiskach I ligi. Najważniejsze wieści to mistrzostwo jesieni dla Termaliki Nieciecza oraz opuszczenie ostatniego miejsca przez Sandecję Nowy Sącz.

Podopieczni Mariusza Lewandowskiego pokonali w starciu na szczycie ŁKS Łódź 2:0. Choć jako pierwsi na prowadzenie powinni wyjść goście, ale arbiter nie uznał gola Antonio Domingueza, to finalnie wynik otworzyli gospodarze, dla których tuż przed przerwą trafił Roman Gergel. Fantastycznie dysponowany w tej rundzie Słowak był głównym aktorem tego widowiska, bo to również on ustalił rezultat strzałem z rzutu karnego. Termalica ma już sześć punktów nad łodzianami, a do tego zaległy pojedynek z Odrą Opole.

Na trzecim miejscu utrzymał się Górnik Łęczna, który dodatkowo zmniejszył stratę do wicelidera. W niedzielne popołudnie zawodnicy z Lubelszczyzny bez większych problemów rozbili Zagłębie Sosnowiec 4:1. Czwarta wciąż jest Arka Gdynia, chociaż dziś tylko bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z szóstym Radomiakiem Radom. Drugie zwycięstwo z rzędu odniósł z kolei GKS Tychy. Zawodnicy Artura Derbina wygrali bardzo ważne spotkanie z Odrą 2:0, dzięki czemu awansowali na piątą pozycję w tabeli.

Cztery bramki obejrzeliśmy w piątek Legnicy, gdzie Miedź podzieliła się punktami ze Stomilem Olsztyn. Co ciekawe, wszystkie padły w… ośmiu ostatnich minutach pierwszej połowy! Emocji nie zabrakło również w Jastrzębiu-Zdroju. Gospodarze podejmowali GKS Bełchatów, a do przerwy na tablicy wyników także widniał remis 2:2. Po zmianie stron decydujące trafienie zaliczył jednak Mateusz Bondarenko, zaś piłkarze z Górnego Śląska bardzo niespodziewanie zwyciężyli już po raz… trzeci z rzędu!

Pomimo zmiany trenera, nadal fatalnie spisuje się Resovia. Tym razem podopieczni Radosława Mroczkowskiego nie mieli żadnych szans w starciu z Chrobrym Głogów i nie poprawili swojego dorobku punktowego. Zrobiła to za to Sandecja, która bardzo skromnie pokonała dzisiaj na wyjeździe Puszczę Niepołomice. Nowosądeczanie pierwszy raz od dawna opuścili ostatnie miejsce w tabeli, spychając na nie ekipę ze stolicy Podkarpacia.

Wyniki 16. kolejki I ligi:

piątek, 4 grudnia

Miedź Legnica – Stomil Olsztyn 2:2 (Matuszek, Zapolnik – Łuczak, Biedrzycki)

sobota, 5 grudnia

GKS Jastrzębie – GKS Bełchatów 3:2 (Rumin x2, Bondarenko – Magiera, Gancarczyk)
Termalica Nieciecza – ŁKS Łódź 2:0 (Gergel x2)
Chrobry Głogów – Resovia 3:0 (Banaszewski, Bryła, Cywka)

niedziela, 6 grudnia

Puszcza Niepołomice – Sandecja Nowy Sącz 0:1 (Piter-Bucko)
Radomiak Radom – Arka Gdynia 0:0
Górnik Łęczna – Zagłębie Sosnowiec 4:1 (Krykun x2, Sasin, Wojciechowski – Gregorio)
GKS Tychy – Odra Opole 2:0 (Lewicki, Moneta)