Leandro dołączył do liderów strzelców
24 października 2018, 15:17 | Autor: Kamil
Już nie dwóch, a trzech liderów ma klasyfikacja najskuteczniejszych strzelców II ligi. Do prowadzących do tej pory Adriana Paluchowskiego i Patryka Szysza, doskoczył w ubiegły weekend Leandro.
Występujący w Radomiaku Radom Brazylijczyk dwukrotnie trafił do siatki Pogoni Sieldce, czym przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny w trudnym spotkaniu. W tym meczu grał też Adrian Paluchowski, jednak on nie poprawił swojego dorobku strzeleckiego, tak samo jak reprezentujący Górnik Łęczna Patryk Szysz. Cała trójka ma na swoim koncie dziewięć goli. Za ich plecami, z jednym trafieniem mniej, znajdują się Adrian Dziubiński i Filip Kozłowski. Niesamowitą formę prezentuje zwłaszcza ten pierwszy, który strzelał bramki w każdym z ostatnich siedmiu meczów!
Wśród piłkarzy Widzewa, na prowadzeniu bez zmian. Liderem wciąż jest Mateusz Michalski, który jednak w Chorzowie grał jedynie przez kilka minut. Tuż za nim znajduje się już nie tylko Dario Kristo, ale również Konrad Gutowski, który w sobotę zdobył swojego piątego gola w sezonie. Na listę strzelców wpisali się także Daniel Świderski i Marek Zuziak. Dla nich były to odpowiednio trzecie i drugie trafienie w bieżących rozgrywkach.
Strzelcy bramek w Widzewie:
6 – Mateusz Michalski
5 – Konrad Gutowski, Dario Kristo
3 – Filip Mihaljević, Radosław Sylwestrzak, Daniel Świderski
2 – Marek Zuziak
1 – Robert Demjan, Maciej Kazimierowicz, Daniel Mąka, Damian Paszliński
Najlepsi strzelcy w II lidze:
9 – Leandro (Radomiak), Adrian Paluchowski (Pogoń), Patryk Szysz (Górnik)
8 – Adrian Dziubiński (Stal), Filip Kozłowski (Elana)
6 – Artur Balicki (Ruch), Mateusz Michalski (Widzew), Damian Nowak (Skra), Paweł Wojciechowski (Górnik)







Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Jagiellonia II Białystok
KS CK Troszyn
KTS Weszło Warszawa
Lechia Tomaszów Maz.
ŁKS Łomża
ŁKS II Łódź
Mazovia Mińsk Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
Olimpia Zambrów
Pelikan Łowicz
Polonia Lidzbark Warm.
Świt Nowy Dwór Maz.
Warta Sieradz
Widzew II Łódź
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Ząbkovia Ząbki
Teraz nadchodzi czas dla MIHALJEVIĆA.