ŁKS III Łódź – Widzew II Łódź 0:2 (0:1)

11 maja 2024, 14:40 | Autor:

Derby Łodzi dla Widzewa! Rezerwy czerwono-biało-czerwonych odniosły zwycięstwo przeciwko ekipie ŁKS III Łódź. Do przerwy RTS prowadził 1:0, a tuż po zmianie stron udało się podwyższyć na 2:0. Później przewagę zyskali gospodarze, jednak podopieczni Michała Czaplarskiego zachowali czyste konto i cieszyli się ze zwycięstwa.

Pojedynek z ŁKS trener Czaplarski postanowił zacząć ofensywnym składem. W linii ataku wyszli Konrad Niedzielski, Kamil Andrzejkiewicz. Niżej mogliśmy oglądać Łukasza Plichtę, Daniela Chwałowskiego oraz Filipa Zawadzkiego. Linię obrony utworzyli Kamil Tlaga, Daniel Tanżyna, Dominik Najderek i Marcin Kozłowski. W bramce stanął natomiast Jan Krzywański. Warto zaznaczyć, że na ławce zameldował się wracający po urazie Daniel Mąka.

Pierwsze minuty tego spotkania to piłkarskie szachy, bowiem obie drużyny badały się wzajemnie. Widzew odważnie wychodził do pressingu, jednak początkowo nie brały się z tego żadne sytuacje. W 10. minucie dobrą sytuację stworzyli sobie gospodarze, bowiem nad poprzeczką uderzał Jan Jakubczak. Trzy minuty później odpowiedzieć mógł Niedzielski, jednak jego uderzenie powędrowało nad bramką.W kolejnych minutach RTS przeważał – w pole karne dogrywał Tlaga, a z wolnego na bramką uderzał Chwałowski. Bramki jednak nie padały.

Z czasem zespół gości zaczął się coraz bardziej rozpędzać. W 27. minucie znów próbę strzału podjął Niedzielski, ale po raz kolejny futbolówka minęła bramkę. W 34. minucie wreszcie na lewej stronie przebił się Tlaga, który po minięciu jednego z obrońców uderzył w boczną siatkę. Ataki czerwono-biało-czerwonych coraz bardziej utrudniały zadanie gospodarzom, u których pojawiało się coraz więcej niedokładności. W 42. minucie podopieczni trenera Czaplarskiego dopięli swego! Na lewej stronie świetnie odnalazł się Tlaga, który wrzucił pod bramkę, a tam mocnym strzałem na 1:0 strzelił Kozłowski. W końcówce obie ekipy miały jeszcze po jednej okazji, ale wynik się nie zmienił. Widzew prowadził w derbach 1:0.

Do drugiej połowy widzewiacy przystąpili z jedną zmianą w składzie – Tlagę zastąpił Damian Pokorski. Wprowadzony od razu spisał się znakomicie, ponieważ już w 47. minucie było 2:0. To właśnie Pokorski dogrywał z lewego skrzydła, a w polu karnym kapitalnie znalazł się Kurzawa, który świetnie wykończył atak. W kolejnych minutach RTS dalej nacierał – dwukrotnie uderzał Niedzielski, ponadto bliski szczęścia był Zawadzki. Bez wątpienia goście świetnie weszli w drugą połowę, miejscowi natomiast mieli wyraźne problemy z opanowaniem futbolówki.

Mimo dwubramkowego prowadzenia z czasem to ŁKS zaczął dochodzić do głosu. Niecelnie strzelał Adam Kajszczak, a w 60. minucie nad bramką główkował Łukasz Dynel. W kolejnych fragmentach Widzew zaczął tracić optyczną przewagę na murawie. Trener Czaplarski reagował zmianami – na murawie meldowali się Mateusz Kempski i Kajetan Radomski. Boisko z powodu urazu musiał opuścić też Najderek, w którego miejsce wbiegł Lenart. Ełkaesiacy dochodzili do kolejnych sytuacji, na szczęście Widzew konsekwentnie się bronił. W ostatnich minutach widzewiacy ruszyli do ataku. Świetną okazję miał Pokorski, ale posłał piłkę obok bramki. ŁKS, który w końcówce musiał radzić sobie w dziesięciu po drugiej kartce Misztalskiego, nie zdołał już odrobić strat.

Rezerwy Widzewa wygrały derbowe starcie z ŁKS III Łódź 2:0. W następnej kolejce rywalem będzie Warta Działoszyn.

42′ Kozłowski, 47′ Kurzawa