LKS Różyca – Widzew II Łódź 0:0

12 maja 2021, 20:05 | Autor:

Piłkarze rezerw Widzewa Łódź znowu nie byli w stanie znaleźć patentu na ekipę LKS Różyca. Po dwóch porażkach w rundzie jesiennej, tym razem czerwono-biało-czerwoni bezbramkowo zremisowali w meczu na szczycie klasy okręgowej. Pozwoliło im to jednak utrzymać ośmiopunktową przewagę w tabeli.

Duet Jakub Grzeszczakowski Michał Czaplarski miał dziś do dyspozycji czterech zawodników pierwszej drużyny. W jedenastce zaczęli Konrad Reszka, Petar Mikulić i Merveille Fundambu, z kolei na ławce rezerwowych Piotr Samiec-Talar. Na prawej obronie zagrał też trenujący z „jedynką” Dawid Owczarek. Resztę składu uzupełnili etatowi gracze rezerw, z Sebastianem Rudolem czy Danielem Mąką na czele. Zabrakło za to Camilo Villarreala, który na razie wyłączony jest z treningów z powodu problemu z zębem.

Od początku było wiadomo, że spotkanie nie będzie łatwe dla czerwono-biało-czerwonych. Choć to oni częściej utrzymywali się przy piłce, pierwszą okazję stworzyli sobie gospodarze. W piątej minucie zza pola karnego huknął Hubert Mikołajczyk, ale na szczęście dość wyraźnie się pomylił. W odpowiedzi, ładną akcję na lewym skrzydle stworzył Mikulić, jednak przy dograniu do środka jeden z jego kolegów był na pozycji spalonej. Chorwat dośrodkowywał także z rzutu wolnego, lecz nikt nie był w stanie przeciąć futbolówki i wpakować jej do siatki.

W szesnastej minucie sfaulowany został wychodzący na czystą pozycję Fundambu, za co żółtą kartką ukarany został mający na swoim koncie ponad sto pięćdziesiąt występów w Ekstraklasie Michał Łabędzki. Do piłki ponownie poszedł Mikulić i uderzył celnie, ale z problemami poradził sobie stojący między słupkami Grzegorz Robakiewicz. Kilka chwil później „setkę” mieli gracze z Różycy. Po niepewnej interwencji Reszki jeden z nich był o krok od zdobycia bramki, przed czym uchroniło wybicie z linii Konrada Cieślaka. Jeszcze lepszą szansę miał Fundambu, lecz jego główkę, po zgraniu Jakuba Kmity, odbił golkiper.

Na dziewięć minut przed końcem pierwszej połowy powinno być 1:0 dla Widzewa. Obrońca LKS sfaulował szarżującego w polu karnym Mateusza Malca, a sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr boiska. Do piłki poszedł Rudol, lecz jego próbę wyczuł Robakiewicz! Po chwili gospodarze znów zagrali nieprzepisowo, tym razem na dwudziestym metrze. Z rzutu wolnego o centymetry chybił Dawid Telestak. Jak się okazało, była to ostatnia dogodna okazja w tej części gry. Do przerwy w Różycy utrzymywał się zatem bezbramkowy rezultat.

Drugie czterdzieści pięć minut rozpoczęło się od kapitalnej szansy Malca, który jednak po podaniu Mąki nie trafił czysto w piłkę. Gapiostwo w obronie gości mógł z kolei wykorzystał Mikołajczyk, lecz nie był w stanie celnie uderzyć. W 52. minucie łodzianie znów powinni wyjść na prowadzenie! Fundambu w efektowny sposób minął jednego rywala i prostopadle podał do Telestaka, ale ten przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Kilka chwil później Kongijczyk miał jeszcze dwie sytuacje – najpierw główkował po wrzutce Mąki z rzutu rożnego, a później strzelał po odbiorze Kmity. Niestety, nie ani razu uczynił tego dokładnie.

Widzewiacy zyskiwali coraz większą przewagę i coraz bliżej było im do osiągnięcia celu. W 65. minucie kolejnej wrzutki Mąki nie wykorzystał wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Damian Pokorski. Później na murawie pojawili się także Adam Dębiński oraz Samiec-Talar, ale bramka dla gości wciąż nie chciała wpaść. I jak się okazało, nie wpadła, bo w końcówce nie było ku temu zbyt wielu okazji. Najlepszą zmarnował Mąka, który spudłował z rzutu wolnego. Później trafić mógł też Wojciech Kaczmarek, ale i on wyniku nie zmienił. Pomimo remisu, podopieczni trenerów Grzeszczakowskiego i Czaplarskiego utrzymali osiem punktów przewagi nad LKS. Już w niedzielę zagrają na Łodziance z PTC Pabianice.