M. Bartoszek: „Widzew będzie w ligowej czołówce”

11 stycznia 2023, 19:05 | Autor:

W rundzie jesiennej niemal nie było ligowej kolejki, po której drużyna Widzewa nie byłaby chwalona przez ekspertów i dziennikarzy. W trakcie przerwy w rozgrywkach kibice zdążyli nieco się od tego odzwyczaić, ale właśnie znów spłynęły komplementy pod adresem łodzian.

Pochlebne opinie na temat postawy widzewiaków wydał Maciej Bartoszek. Szkoleniowiec ten był kilka razy przymierzany do pracy w Łodzi, ale ostatecznie nigdy do tego nie doszło. Od lutego 2022 roku pozostaje bez pracy, dlatego mając nieco więcej wolnego czasu pojawia się w mediach. Dziś gościł na antenie kanału „Meczyki.pl„, w programie poświęconym aktualnym ruchom w klubach Ekstraklasy.

W części poświęconej zespołowi Janusza Niedźwiedzia zgromadzeni w studio goście chwalili czerwono-biało-czerwonych za zajęcie jesienią trzeciego miejsca, ale większość sceptycznie pochodzi do tego, czy drużynie uda się utrzymać tę lokatę. „Drużyna fajnie się rozwija, awans dodał jej skrzydeł. Dzięki bardziej otwartej grze w Ekstraklasie, udaje się widzewiakom zdobywać więcej punktów, a to dodaje im pewności siebie i ich napędza. Widzew gra w określony sposób już dłuższy czas, ale widać też progres. Zespół się rozwija. Nawet jeśli trafią się mu jakieś potknięcia, to i tak powinien być w czołówce ligi” – stwierdził Bartoszek.

Zdaniem trenera, łodzianom bardzo dużo dała wyższa kultura gry w Ekstraklasie, niż miało to miejsce podczas pobytu RTS na jej zapleczu. „Widać, że Widzewowi łatwiej rywalizuje się w Ekstraklasie niż w I lidze. Przede wszystkim dlatego, że mierzą się z zespołami, które chcą grać w piłkę, a nie są nastawione głównie na defensywę. Wiosną drużyny mogą do nich podchodzić już nieco inaczej, ale mimo to uważam, że jeśli utrzymają swoją jakość, zajmą na koniec sezonu miejsce w pierwszej szóstce” – dodał były opiekun m.in. Korony Kielce czy Wisły Płock.

Cały program można obejrzeć poniżej:

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
4
0
Would love your thoughts, please comment.x