M. Gąsior: „Czuję się coraz pewniej na boisku”

10 lutego 2020, 20:42 | Autor:

Dobry występ w sobotnim sparingu z KKS Kalisz zanotował Marcel Gąsior. Pomocnik Widzewa był bardzo aktywny i starał się uczestniczyć w akcjach ofensywnych. Piłkarz zapewnia, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w barwach łódzkiego klubu.

26-latek był bardzo zadowolony, że przeciwko KKS zaprezentował się w pełnym wymiarze czasowym. „Cieszę się, że grałem przez dziewięćdziesiąt minut, bo po to trenuję, żeby pokazywać się na przestrzeni całego meczu. Czuję się coraz pewniej na boisku i mam nadzieję, że trener będzie dawał mi więcej szans, a ja je wykorzystam” – powiedział w rozmowie z WTM.

Gąsior przychodził do Widzewa z łatką zawodnika defensywnego, ale kilkukrotnie udowodnił już, że bardzo dobrze radzi sobie przy konstruowaniu akcji w ataku. Jak widzi to on sam? „Najlepiej czuję się na pozycjach sześć-osiem, ale będę grał tam, gdzie będzie widział mnie trener” – przyznał zawodnik.

Podopieczni Marcina Kaczmarka rozpoczęli dziś dziesięciodniowe zgrupowanie w Turcji, podczas których czekają ich trzy sparingi. Pomocnik cieszy się, że będzie mógł zagrać z ciekawymi rywalami. „Przed nami dziesięć dni ciężkiej pracy, choć z tego co wiem zejdziemy już trochę z obciążeń. Będziemy jednak grać sparingi, w których będzie można pokazać się na tle bardziej wymagających przeciwników” – zakończył piłkarz.

W rundzie jesiennej Marcel Gąsior zmagał się z problemami zdrowotnymi, przez które w lidze pojawił się na boisku tylko dwukrotnie. Wszystko wskazuje jednak na to, że wiosną powinien dostać więcej szans i być bardzo cennym zmiennikiem dla duetu Mateusza Możdżenia Bartłomiejem Poczobutem.

Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
20
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x