M. Pigiel: „Staram się unikać głupich błędów”

19 września 2017, 08:54 | Autor:

W 2. kolejce wskoczył do składu i od tej pory ma pewną pozycję u Franciszka Smudy. Choć Marcin Pigiel dopiero stawia pierwsze kroki w dorosłej piłce, ma już za sobą sporo doświadczeń. Jak sam mówi, zbiera solidną lekcję futbolu.

Wypożyczony z Jagiellonii Białystok lewy obrońca konkuruje o miejsce w jedenastce z innym młodzieżowcem – Bartłomiejem Rakowskim. Na razie wygrywa rywalizację, choć kibice oczekują od niego więcej. „Początki rzeczywiście były trudne. Musiałem oswoić się z grą przy tak licznej publiczności. Ta trema jest już chyba za mną. Z meczu na mecz łapię więcej pewności i wygląda to według mnie coraz lepiej. Staram się unikać głupich błędów” – mówi Pigiel.

19-latek zaliczył pełny występ w sobotnim meczu z Huraganem Morąg, ale nie był zadowolony z końcowego rezultatu. „Nie cieszymy z tego wyniku. Mogliśmy wygrać to spotkanie, ale równie dobrze mogliśmy przegrać. Byłem tutaj pierwszy raz. Słyszałem, że jest w Morągu boisko nie do grania i rzeczywiście było ciężko. Przeciwnik jest dobrze przygotowany do takich warunków i wie, jak je wykorzystać. Liczyła się bardziej walka, niż ładna gra dla oka” – mówił obrońca Widzewa.Marcin Pigiel ma na koncie już siedem występów w barwach łódzkiej drużyny. Wszystkie zaliczył w pełnym wymiarze czasowym. Do tej pory nie wpisywał się na listę strzelców, ale w meczu z MKS Ełk zaliczył asystę drugiego stopnia.

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress