M. Stanisławski: „Przestajemy myśleć tylko o utrzymaniu”

22 stycznia 2023, 20:50 | Autor:

Futsaliści Widzewa wygrali wczoraj bardzo ważny i emocjonujący mecz przeciwko Dremanowi Opole Komprachcice 3:2. Co o grze czerwono-biało-czerwonych powiedział grający trener  Marcin Stanisławski?

Trener podkreślał, że jego zespół uczy się gry z bardziej doświadczonymi zespołami, jednocześnie doceniając, jak mocny był w tym meczu kapitan gospodarzy „Wiem, że przeciwnik miał dziś swoją jakość i prowadził grę, ale to było dziś nasze świadome cierpienie. Dużo o tym rozmawiamy w kontekście meczów z takimi drużynami i musimy się tego nauczyć jako drużyna i już coraz bardziej to rozumiemy. To jest nieodzowny element, choćby ten wślizg jest bardzo ważny, zwłaszcza przy takim zawodniku jak Felipe De Freitas z Dremana, który przez osiem lat grał w najlepszym klubie w Czechach. Bardzo się go baliśmy i jego zagrań, jest to fantastyczny gracz, bo jego nie da się kryć indywidualnie, trzeba było robić to dziś zespołowo.” – usłyszeliśmy.

Widzewiacy mieli w tym spotkaniu dużo szans, jednak nie wszystkie zostały wykorzystane. Łodzianie wyglądali za to dobrze w stałych fragmentach gry, po których dwukrotnie zdobywali bramki. „Nie przypominam sobie bardzo wielu tych sytuacji, żeby Darek bronił. Mam wrażenie, że my w polu mieliśmy więcej szans na bramkę. Graliśmy świetnie po stałych fragmentach i ciągle nad tym pracujemy. Sześć punktów z takimi zespołami to bardzo duży kapitał. Zła wiadomość jest taka, że wykartkowałem się na mecz z Legią.” – dodał grający trener.

W czwartek dojdzie do spotkania, które rozpala emocje u bardzo wielu fanów. Widzewiacy pojadą do Warszawy, gdzie zagrają z tamtejszą Legią. Tydzień później rywalem będzie silny Constract Lubawa. „Budujemy historię tych spotkań. To nie jest tak, że nagle zrobimy między nami historyczne szlagiery. Wciąż pracujemy nad naszą tożsamością w tej dyscyplinie i my jako Widzew, i Legia jako Legia. Uważam, że Legia jest dziś na ostatnim miejscu, ale bardzo się wzmocniła i dla nich mecz z nami będzie za więcej niż 6 punktów. Będziemy mieć pomysł na to spotkanie. Później przyjedzie do nas Constact Lubawa, którego wszyscy znamy bo ograł nas bardzo wysoko jesienią. Te 6 zdobytych ostatnio punktów jest dla nas takim kapitałem, który da trochę swobody i bez względu na to, co się wydarzy w najbliższym tygodniu, dalej będziemy w grze o ósemkę. Myślę, że już przestajemy już myśleć tylko o utrzymaniu.” – skomentował futsalista Widzewa.

Podczas rozmowy z dziennikarzami poruszony został temat widniejących na horyzoncie wzmocnień kadry. „Są z nami zawodnicy, których chcemy jak najszybciej potwierdzić i myślę, że jest to kwestia dni. Chcemy to zrobić jak najszybciej, bo uważam, że ci zawodnicy – podobnie jak Norbert Dregier – będą dla nas wartością dodaną.” – zakończył Marcin Stanisławski.

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Waldi
1 rok temu

„Widzewiacy pojadą do Warszawy, gdzie podejmą tamtejszą Legię.”

Jeśli Widzewiacy pojadą do Warszawy to podejmować będzie raczej Legia…

1
0
Would love your thoughts, please comment.x