Miedź II Legnica – Widzew II Łódź 2:1 (1:1)
7 lutego 2021, 19:30 | Autor: Kamil
Kolejny sparingowy mecz rozegrały w sobotę rezerwy Widzewa Łódź. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego, podobnie jak ich koledzy z zespołu juniorów starszych, pojechali do Legnicy, gdzie zmierzyli się z drugą drużyną trzecioligowej Miedzi. Po ciekawym widowisku przegrali 1:2.
Spotkanie rozpoczęło się świetnie dla gości, którzy po niespełna dziewięciu minutach prowadzili z faworyzowanymi przeciwnikami 1:0! Piłkę odebrał Daniel Mąka i strzałem do pustej bramki pokonał golkipera legniczan. Chwilę później mogło być już 2:0! Do siatki trafił Dawid Telestak, jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej pomocnika, przez co nie mógł uznać jego gola. Pomimo wielu pierwszoligowych nazwisk w składzie gospodarzy, widzewiacy starali sobie z nimi radzić, dzięki czemu długo utrzymywali jednobramkową przewagę.
Tuż przed przerwą podopieczni dobrze znanego w Łodzi Marcina Płuski jednak wyrównali, gdy strzałem z ostrego kąta piłkę tuż przy słupku bramki Macieja Schmidta umieścił Jakub Łukowski. Druga część spotkania była podobna do pierwszej. Zdecydowanie więcej z gry miała Miedź, jednak Widzew skutecznie się bronił. Niestety, tylko do czasu, ponieważ w 77. minucie zwycięskiego gola dla drużyny z Dolnego Śląska strzelił Kamil Niewiadomski.
Ostatecznie podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego przegrali 1:2, lecz trzeba pamiętać, że mierzyli się z zespołem, w którego składzie wystąpiło mnóstwo doświadczonych graczy, na czele z przymierzanym niedawno do Widzewa Łukowskim czy dwukrotnym reprezentantem Polski, Grzegorzem Bartczakiem. Kolejne spotkanie rezerwy rozegrają w najbliższą sobotę, gdy na Łodziance podejmą czwartoligową Polonię Piotrków Trybunalski.
Miedź II Legnica – Widzew II Łódź 2:1 (1:1)
44′ Łukowski, 74′ Niewiadomski – 9′ Mąka
Miedź II (I połowa):
zawodnik testowany I – Strzelecki, Bartczak, zawodnik testowany II (30′ Świątko), Stróżyński – Łukowski, Pietrowski, Bahaid (30′ Petk), zawodnik testowany III – Zachaczewski, Niewiadomski
Miedź II (II połowa):
Hewelt – zawodnik testowany IV, Bartczak (60′ zawodnik testowany II), Świątko, Maciejewski – Łukowski, Pietrowski (60′ Poręba), Petk, zawodnik testowany III (60′ Momoh) – Karolczak, Niewiadomski
Widzew II:
Schmidt – Stopa, Mamełka, Cieślak, Bień – Kmita, Służałek, Mąka, Telestak, Malec – Brochocki
Na zmiany wchodzili: Pokorski, Owczarczyk, Dębiński, Gołda
Foto: Marcin Bryja / widzew.com





Wisła Płock
Górnik Zabrze
Raków Częstochowa
Jagiellonia Białystok
Cracovia
Radomiak Radom
Lech Poznań
Zagłębie Lubin
Korona Kielce
Pogoń Szczecin
Arka Gdynia
Lechia Gdańsk
Widzew Łódź
GKS Katowice
Motor Lublin
Legia Warszawa
Termalica Nieciecza
Piast Gliwice
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Ząbkovia Ząbki
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Świt Nowy Dwór Maz.
Broń Radom
KS CK Troszyn
Lechia Tomaszów Maz.
Olimpia Elbląg
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
GKS Bełchatów
Mławianka Mława
GKS Wikielec
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
Brawo za postawę i walkę 1 może się od was uczyć takiej postawy
Hej moze wiecie czy bedzie transmisja z jutrzejszego sparingu?