Mistrz ponownie zbyt mocny

31 stycznia 2018, 14:45 | Autor:

W meczu 16. kolejki Basket Ligi Kobiet koszykarki Widzewa przegrały wyjazdowe spotkanie z aktualnym mistrzem Polski Ślęzą Wrocław 57:68. Była to już 14. porażka łodzianek w tym sezonie.

Mecz ponownie nie rozpoczął się tak, jak wskazywałoby na to wiele czynników takich jak budżety klubów czy pozycja w tabeli. Przez pierwszą kwartę widzewianki toczyły wyrównaną grę z mistrzyniami. Gra toczyła się „punkt za punkt” przez co łodzianki po otwierającej „ćwiartce” traciły zaledwie jeden punkt i to pomimo braku najlepszej w łódzkich szeregach Kathleen Scheer!

Swoją dobrą grę podopieczne Dejana Kovacevicia kontynuowały w następnej odsłonie, dzięki czemu udało im się wyjść na czteropunktowe prowadzenie! Rytm się nie zmieniał i druga kwarta ostatecznie na remis. Do przerwy 30:29 dla wrocławianek.

Po kilkunastu minutach odpoczynku i rozpoczęciu drugiej połowy do roboty jednak zabrały się gospodynie. Skutecznie broniły i co najważniejsze dla nich, punktowały. Uzyskały 10 oczek przewagi, a widzewianki pierwsze punkty, Roksany Schmidt za 3, trafiły po ponad 6 minutach gry. 20:10 w trzeciej kwarcie dla mistrzyń Polski.

W ostatniej części koszykarki Ślęzy kontrowały przebieg gry utrzymując bezpieczną przewagę nad czerwono-biało-czerwonymi.  Kwarta ostatecznie na remis i zgodnie z przewidywaniami, kolejna porażka stała się faktem. Choć kto wie, jakby się ten mecz potoczył, gdyby na parkiecie obecna byłaby Scheer. Widzewianki wciąż zamykają tabelę z zaledwie jednym zwycięstwem. 15 punktów i 7 zbiórek, ale zaledwie 6/14 z gry miała Brandi Harvey Carr. Julia Drop do 12 oczek dołożyła 5 zbiórek i 6 asyst. Dla gospodyń po 11 punktów rzuciły Agnieszka Kaczmarczyk i Marissa Kastanek.

Kolejne spotkanie 3. lutego o godzinie 18:00 w Hali Parkowa przy Małachowskiego. Łodzianki mają szansę przetrwać złą passę, bo do „Miasta Włókniarzy” przyjeżdżają koszykarki PGE MKK Siedlce, które mają na koncie ledwie jedną wygraną więcej od naszych dziewczyn.

Ślęza Wrocław – Widzew Łódź 68:57 (17:16, 13:13, 20:10, 18:18)

Brandi Harvey-Carr 15, Klaudia Gertchen 14, Julia Drop 12, Roksana Schmidt 7, Elżbieta Paździerska 7, Anna Kudelska 2, Daria Zawidna, Natalia Gzinka.

fot: sleza.wroclaw.pl