Termy Ner Poddębice – Widzew Łódź 2:5 (0:2)

31 stycznia 2018, 18:00 | Autor:

Pierwszy mecz sparingowy zakończył się pewną wygraną drużyny Widzewa. Podopieczni Franciszka Smudy pokonali w Byczynie wicelidera IV ligi, Termy Ner Poddębice, 5:2. Błysnął 15-letni Jakub Jasiński, autor dwóch goli!

Dla łodzian mecz z Nerem był okazją do przetestowania w poważniejszym boju trzech zawodników. Sprawdzani byli Daniele Iraci, Princewill Okachi oraz Marek Zuziak. Nieoficjalny debiut zaliczyli z kolei Michał Przybylski, Karol Stanek oraz Robert Demjan. Zagrał również wracający do zespołu Marcin Pieńkowski.

Od początku spotkania mecz toczył się głównie w środku pola. Pierwszą groźną akcję przeprowadził zespół Neru, w 12. minucie. W polu karnym piłkę przyjął Grzegorz Brochocki, lecz strzelił bardzo niecelnie. Chwilę później sędzia odgwizdał rzut wolny dla poddębiczan. Techniczne uderzenie Mariusza Zasady wylądowało na spojeniu słupka i poprzeczki! W odpowiedzi próbował Marek Zuziak, lecz golkiper Neru wybił piłkę na rzut rożny.

W 23. minucie z prawej strony boiska dośrodkował Mateusz Michalski, piłkę opanował Zuziak i fantastycznie uderzył z woleja, niestety, prosto w Karola Domżala. W kolejnej akcji świetne podanie otrzymał Zasada, lecz znów strzał był niecelny. Chwilę później rzut rożny wykonywał Michalski. Do piłki wyskoczył Sebastian Zieleniecki – chybił minimalnie.

Kolejna akcja Widzewa przyniosła bramkę. W polu karnym faulowany był Marcin Kozłowski, a jedenastkę pewnie wykorzystał Michalski. Dwie minuty później było już 2:0 dla Widzewa. Niecelne podanie obrońcy do bramkarza Neru przechwycił Robert Demjan i nie miał problemów ze zdobyciem bramki.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków gospodarzy. Strzelał m.in. Kamil Kobryń, lecz piłkę z linii bramkowej wybił Bartłomiej Niedziela. W 56. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się aktywny Pieńkowski, jednak jego strzał obronił bramkarz Neru. W kolejnej akcji, po rzucie rożnym wykonywanym przez Aleksandra Kwieka, celnie uderzał Michał Miller. W odpowiedzi niecelnie podawał Niedziela i blisko zdobycia bramki byli gracze Neru. Chwilę później było 3:0 dla Widzewa. Doskonałe podanie Pieńkowskiego na bramkę zamienił Daniel Świderski.

W 78. minucie prawą stroną świetną akcję przeprowadził Niedziela. Minął obrońcę Neru, wyłożył piłkę Jakubowi Jasińskiemu, a ten skierował piłkę do bramki. Chwilę później IV-ligowiec zdobył kontaktową bramkę. Rzut karny pewnie wykorzystał Mikołaj Zwoliński. Dwie minuty później oglądaliśmy najładniejszą akcję meczu. Z lewej strony dośrodkował Michał Przybylski, a główką bardzo ładnie strzelił rewelacyjny Jasiński. Cztery minuty przed końcem spotkania fatalny błąd popełnił Kostkowski, dał się ograć Smolarkowi a ten pokonał Humerskiego.

Pierwszy sparing można więc uznać za pozytywny. Kolejny za tydzień. Rywalem łodzian w trakcie zgrupowania w Uniejowie będzie Warta Poznań.

80′ Zwoliński (k), 86′ Smolarek – 36′ Michalski (k), 38′ Demjan, 64′ Świderski, 78′, 82′ Jasiński