Młodzi widzewiacy najlepsi w PGE Widzew Cup!

1 października 2018, 11:13 | Autor:

Tuż przed sobotnim meczem, na boisku „Serca Łodzi” odbył się finał turnieju PGE Widzew Cup. Najlepsi okazali się w nim młodzi piłkarze Widzewa, którzy po rzutach karnych pokonali swoich rówieśników z Siarki Tarnobrzeg!

Rywalizacja rozpoczęła się rano na Łodziance. Osiem zespołów podzielonych zostało na cztery grupy. W pierwszej występowała drużyna Widzew I, która nie miała żadnych problemów z wygraniem kompletu spotkań – z Mazovią Rawa Mazowiecka 4:0, Elaną Toruń 1:0 i KKS Kalisz 3:1. Gorzej spisał się niestety drugi zespół trenera Dariusza Nawrockiego. Młodzi widzewiacy najpierw przegrali z Siarką Tarnobrzeg 0:2, a następnie zremisowali po 1:1 z Odrą Opole oraz z Barca Academy Warszawa i ostatecznie zajęli ostatnie miejsce w tabeli – relacjonuje oficjalna strona widzew.com.

Po przerwie obiadowej, najpierw odbyły się mecze o miejsca 5.-8. W nich drugi zespół łodzian wygrał z Mazovią 3:0, a Odra z KKS 3:2. Później rywalizacja wkroczyła w decydującą fazę. W półfinałach Widzew I mierzył się z Barca Academy i choć nie było łatwo, to gospodarze wygrali 1:0 i zapewnili sobie grę o zwycięstwo w całej imprezie! W drugim meczu półfinałowym, Siarka pokonała Elanę 2:0. Na zakończenie tej części turnieju, siódme miejsce zapewniła sobie Mazovia, która po serii jedenastek wygrała z KKS, a piąte Odra, która również po karnych zwyciężyła Widzew II.

O 17:00 rywalizacja przeniosła się z Łodzianki na płytę stadionu przy al. Piłsudskiego. W spotkaniu Barca Academy Elaną o trzecie miejsce padł remis, a o znalezieniu na podium znów decydować musiały strzały z jedenastu metrów. W nich lepiej poradzili sobie torunianie. Ostatni mecz również był bardzo zacięty. Jako pierwsza w finale gola zdobyła Siarka, ale jeszcze w pierwszej połowie pięknym strzałem z dystansu popisał się Krzysztof Supera i do przerwy utrzymywał się remis. Druga część gry nie przyniosła zmiany wyniku, a o triumfie w turnieju zadecydowały, po raz czwarty tego dnia, karne. W pierwszej serii górą byli bramkarze, zaś w drugiej – strzelcy. W trzeciej widzewiacy zdobyli gola, a po chwili Dawid Pietrzko obronił strzał rywala, dając łodzianom upragnione pierwsze miejsce!

Turniej okazał się dużym sukcesem, a wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni nie tylko z przebiegu zawodów, ale również z wizyty w „Sercu Łodzi” podczas meczu Widzewa Siarką! Ta nie byłaby możliwa bez wsparcia sponsorów, w tym Wielkiej Orkiestry Widzewskiej Pomocy! Członkowie OSK „Tylko Widzew” zadbali również o oprawę historyczną imprezy, osobiście wcielając się w rolę żołnierzy sprzed stu lat!