Podsumowanie 12. kolejki II ligi

1 października 2018, 16:54 | Autor:

Po 12. kolejce nie uległ zmianie skład podium II ligi. Na pierwszych trzech miejscach tabeli wciąż znajdują się Widzew, Elana Toruń i Olimpia Grudziądz. Łodzianie i torunianie odnieśli zwycięstwa, zaś zespół Mariusza Pawlaka dość niespodziewanie przegrał.

Z uwagi na to, że Olimpia jeszcze w czwartek rozgrywała mecz Pucharu Polski, jej wyjazdowe spotkanie ze Stalą Stalowa Wola zaplanowane zostało na poniedziałek. W Boguchwale świetnie rozpoczęli gospodarze, którzy już do przerwy prowadzili 2:0, po trafieniach Adriana Dziubińskiego i Sebastiana Łętochy. W drugiej połowie Olimpia próbowała zdobyć bramkę honorową, ale udało jej się to dopiero w 70. minucie, za sprawą Roberta Hirsza. Gdy wydawało się, że gol dla gospodarzy Michała Mistrzyka z rzutu karnego rozstrzygnie losy meczu, chwilę później goście, w osobie Hirsza, znów odpowiedzieli. Na szczęście, już w kolejnej akcji Stal ustaliła wynik meczu na 4:2, po szybkim ataku, zakończonym celnym uderzeniem Dziubińskiego.

Najciekawszy mecz 12. kolejki oglądaliśmy w Toruniu. Trzecia Elana podejmowała czwartego Radomiaka Radom. Choć w pierwszej połowie obie strony miały okazje na otworzenie wyniku, do przerwy na tablicy widniał bezbramkowy remis. Zmieniło się to dopiero w drugiej części gry. W 59. minucie zamieszanie w polu karnym i błąd Artura Halucha wykorzystał Patryk Urbański, który wpakował piłkę do siatki. Po kwadransie radomianie wyrównali, a skutecznym egzekutorem rzutu karnego okazał się Leandro. Chwilę później znów skuteczni byli jednak gospodarze. Bramkę głową zdobył Dominik Kościelniak, zapewniając torunianom trzy punkty.

Passę dwóch porażek z rzędu przerwał GKS Bełchatów. Choć bełchatowianie przez niemal cały mecz w Wejherowie nie potrafili pokonać bramkarza Gryfa, udało im się to w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, gdy po rzucie rożnym gola zdobył Damian Michalski. Dzięki wygranej, zespół Artura Derbina minął w tabeli Górnik Łęczna i Siarkę Tarnobrzeg. Łęcznianie w niedzielę podejmowali Rozwój Katowice i po bardzo ciekawym meczu zremisowali 2:2. Samobójczego gola na wagę punktu dla drużyny ze Śląska zdobył w samej końcówce Tomasz Midzierski, zaś obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę.

Dobrze poradziły sobie dwa zespoły znad strefy spadkowej. Błękitni Stargard nie mieli żadnych problemów z pokonaniem Pogoni Siedlce 3:0, zaś ROW Rybnik okazał się lepszy w derbowym starciu z Ruchem Chorzów. Jedyne trafienie zaliczył skuteczny w ostatnim czasie Kamil Spartek. Wygrać nie udało się za to Resovii, która zremisowała 2:2 ze Skrą Częstochowa. Kolejną bramkę dla gospodarzy zdobył były piłkarz Widzewa, Sebastian Zalepa. Swój pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera, Adama Noconia, rozgrywała Olimpia Elbląg. Przez większość spotkania goście z północy prowadzili w Pruszkowie, ale po golu Dariusza Zjawińskiego w końcówce musieli się zadowolić tylko jednym punktem.

Mecze 12. kolejki II ligi:

sobota, 29 września

Błękitni Stargard – Pogoń Siedlce 3:0 (Kwiatkowski, Rogala, Brzeziański)
Resovia – Skra Częstochowa 2:2 (Zalepa, Straszkewycz – Holik, Nowak)
Znicz Pruszków – Olimpia Elbląg 1:1 (Zjawiński – Szmydt)
Widzew Łódź – Siarka Tarnobrzeg 4:0 (Sylwestrzak, Michalski, Gutowski, Mąka)

niedziela, 30 września

Elana Toruń – Radomiak Radom 2:1 (Urbański, Kościelniak – Leandro)
Gryf Wejherowo – GKS Bełchatów 0:1 (Michalski)
ROW Rybnik – Ruch Chorzów 1:0 (Spratek)
Górnik Łęczna – Rozwój Katowice 2:2 (Wojciechowski, Szysz – Olszewski, Midzierski s.)

poniedziałek, 1 października

Stal Stalowa Wola – Olimpia Grudziądz 4:2 (Dziubiński x2, Łętocha, Mistrzyk – Hirsz x2)