Młodzi widzewiacy w Pucharze Prezesa PZPN

17 lutego 2019, 17:29 | Autor:

W miniony weekend w Warszawie odbyła się druga edycja Turnieju o Puchar Prezesa PZPN. Dwie kategorie wiekowe, łącznie 32 zespoły, dziesiątki młodych zawodników. Wśród nich dwie drużyny z widzewskiej akademii.

W kategorii wiekowej U-11 wzięło udział 16 drużyn, podzielonych na cztery grupy. Młodzi widzewiacy trafili do ostatniej, gdzie zmierzyli się z AP Reissa Poznań, Wierzycą Pelplin oraz Progresem Gorzów Wielkopolski. Podopieczni trenera Kacpra Rusa w grupie zajęli drugie miejsce i awansowali do fazy pucharowej.

W ćwierćfinale drużyna TMRF Widzew trafiła na Śląsk Wrocław. Zespół z Dolnego Śląska niestety okazał się za mocny i pewnie ograł widzewiaków 5:0. Do półfinałów awansowały również drużyny Stomilu Olsztyn, AP Reissa oraz Wisełki Bydgoszcz.

W wielkim finale zmierzyły się ekipy z Poznania oraz Olsztyna. Drużyna z Wielkopolski pewnie pokonała AS Stomil 3:1. Ekipę z Poznania do sukcesu poprowadził Wojciech Szymczak, który z dorobkiem 10 bramek został najskuteczniejszym strzelcem rozgrywek.

W drugim dniu rozgrywek zmierzyły się zespoły U-12. Niestety, widzewiacy z rocznika 2007 pod wodzą Dariusza Nawrockiego zajęli trzecie miejsce w grupie i nie awansowali dalej. Łodzianie przegrali z Zagłębiem Lubin 1:5 i Pogonią Szczecin 0:3, a także pokonali Stal Łańcut 2:1. Nie wystarczyło to jednak do odniesienia sukcesu.