Relacja z „Rawa Cup 2019”

17 lutego 2019, 12:12 | Autor:

W poprzedni weekend w Rawie Mazowieckiej odbył się Turniej Młodych Widzewiaków „Rawa Cup 2019”. Była to już jego ósma edycja, a udział w niej wzięło czternaście drużyn, złożonych z uczniów szkół podstawowych z miasta i powiatu rawskiego.

Poniżej prezentujemy relację z imprezy, autorstwa przedstawiciela fan clubu Widzewa z Rawy Mazowieckiej:

W sobotę, 9 lutego odbyła się VIII edycja Turnieju Młodych Widzewiaków „Rawa Cup 2019” o Puchar Burmistrza Miasta Rawa Mazowiecka. Organizatorami turnieju byli tradycyjnie rawski fan club Widzewa Łódź oraz Urząd Miasta Rawa Mazowiecka

Jak co roku, widzewskie rozgrywki cieszyły się dużą popularnością. Do sportowej rywalizacji stanęło 14 drużyn złożonych z uczniów szkół podstawowych z Rawy Mazowieckiej, Cielądza, Sadkowic oraz Żdżar.

W pierwszej części turnieju rozegrana została faza grupowa, gdzie zespoły podzielone na cztery grupy i rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym”. Dwa najlepsze zespoły awansowały do ćwierćfinałów. Bezpośrednio po fazie grupowej odbyła się ceremonia wręczenia nagród dla WSZYSTKICH uczestników turnieju. Każdy z zawodników otrzymał pamiątkową koszulkę i worko-plecak, ufundowany przez Urząd Miasta Rawa Mazowiecka.

Po rozdaniu nagród odbył się konkurs rzutów karnych, które poprowadził znany rawski YouTuber Kacper Misztal „Qesek” (zachęcamy do subskrybowania jego kanału na YT). W czasie trwania konkursu ruszyła faza pucharowa. W sportowej rywalizacji bezkonkurencyjny okazał zespół WPME Widzew, który pokonał w finale Widzewskie Żdzary 3:2. Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna RTS Mazovia, która pokonała Widzew SP2 3:2.

Po zakończeniu rozgrywek miała miejsce ceremonia wręczenia pucharów i statuetek dla zespołów, które przekazał wiceburmistrz Miasta Rawa Mazowiecka, Artur Piotrowski. Organizatorzy turnieju wybrali również najlepszego bramkarza i najlepszego zawodnika „Rawa Cup 2019”, którymi zostali Wiktor Iwański i Mateusz Sypniewski.

Składamy serdeczne gratulacje wszystkim uczestnikom turnieju. Warto nadmienić, że do tej pory w rozgrywkach „Rawa Cup” wzięło udział już ponad 1000 młodych zawodników.

Więcej zdjęć z imprezy znaleźć można TUTAJ.