MOSiR okroił godziny korzystania z Łodzianki przez Widzew

12 stycznia 2021, 08:30 | Autor:

Wczoraj treningi po świąteczno-noworocznej przerwie wznowili młodzi piłkarze Akademii Widzewa. Niestety, w najbliższym czasie będą oni musieli się zmagać z licznymi problemami. Wszystko przez decyzję zarządzającego ośrodkiem na Łodziance Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Jak się okazuje, tuż przed końcem poprzedniego roku MOSiR postanowił zmienić grafik korzystania z obiektu. Jak można się domyślać, najbardziej stracił na tym Widzew. „Dostaliśmy świąteczny prezent w postaci modyfikacji grafiku od 2021 roku. Stanie się to dla nas bardzo problematyczne w momencie, gdy zakończa się ferie, czyli 18 stycznia. Proces budowania planu treningowego i pełnego wykorzystania sztabu szkoleniowego będzie bardzo zaburzony” – powiedział na antenie klubowej telewizji Widzew TV Maciej Szymański.

Wskutek tej decyzji, Akademia Widzewa w każdym tygodniu ma do swojej dyspozycji o cztery terminy treningowe mniej. „W skali tygodnia są to cztery terminy mniej, ale burzą one całą systematykę pracy. W sztabach szkoleniowych mamy specjalistów w poszczególnych obszarach, takich jak trening bramkarzy czy przygotowanie motoryczne, którzy odpowiadają za więcej niż jedną kategorię wiekową. Zmiana miejsca treningu danej kategorii zaburzy funkcjonowanie tych sztabów. Trzeba też pamiętać, że organizację naszej pracy rozpatrujemy jako Akademia, a nie poszczególne drużyny” – stwierdził szef widzewskiego szkolenia.

Szymański zauważył, że stracą nie tylko członkowie sztabu szkoleniowego, ale przede wszystkim młodzi piłkarze. „W Akademii Widzewa mamy stu sześćdziesięciu zawodników. Jeżeli ktoś w określonym czasie osiągnie wymagany poziom sportowy, to dbamy o to, żeby przeszedł do wyższej kategorii wiekowej. Teraz będziemy musieli ograniczyć również ten proces, bo zajęcia będą odbywały się w różnych miejscach. Wydaje mi się, że ideą tego ośrodka nie było to, żeby Widzew musiał korzystać z innych boisk” – usłyszeliśmy.

Niedopuszczalny jest też termin przedstawienia decyzji klubowi przez MOSiR. „Decyzja została podjęta formalnie 18 grudnia, ale informacja dotarła do nas jeszcze później, w okresie świątecznym, gdy możliwość reakcji była bardzo mocno ograniczona. (…) Timing był nieodpowiedni również jeżeli chodzi o przygotowanie alternatywy, chociaż tak jak mówiłem, my nie powinniśmy jej w ogóle szukać. A jeśli już, to na pewno nie w grudniu, ponieważ wynajęcie boisk odbywa się na początku sezonu, czyli w lipcu czy sierpniu. Jest to postawienie nas przed faktem dokonanym, bez żadnej konsultacji z klubem, który jest najbardziej aktywnym uczestnikiem życia w tym ośrodku” – grzmiał dyrektor Akademii Widzewa.

Jak zaznaczył Szymański, to właśnie czterokrotny mistrz Polski był najbardziej zaangażowany w poprawę warunków panujących na Łodziance, choćby przez namawianie do głosowania w Łódzkim Budżecie Obywatelskim na zakup odpowiedniego sprzętu. „W dużej mierze zaangażowaliśmy się w poprawę warunków panujących w ośrodku treningowym. To przełożyło się na głosy w Łódzkim Budżecie Obywatelskim na zakup sprzętu niezbędnego do pielęgnacji boisk. I będąc najbardziej zaangażowani, nie zapytano nas nawet o to, czy zmiana grafiku nie wpływa na nasze plany” – przyznał w trakcie rozmowy.

Szef Akademii Widzewa liczy na to, że ta niedopuszczalna sytuacja ulegnie zmianie. „Zaczęliśmy rozmowy z zarządem i radą nadzorczą odnośnie kroków, które powinniśmy podjąć. Uważam, że całemu środowisku powinno zależeć na tym, by sytuacja uległa zmianie, bo jest niedopuszczalna oraz karygodna. Właściciel obiektu nie ma świadomości, jak wygląda praca w profesjonalnej akademii piłkarskiej. (…) Dążymy do tego, żeby standardy pracy były jak najwyższe, żeby sztaby szkoleniowe były odpowiednio skonstruowane, żeby to była profesjonalna akademia, która rozwija młodych piłkarzy. Takie elementy organizacyjne burzą całą naszą pracę w tym zakresie, o czym MOSiR nie ma świadomości, zestawiając na takim samym poziomie wszystkie podmioty korzystające z ośrodka” – dodał na zakończenie.

41
Dodaj komentarz

19 Comment threads
22 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
22 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Przemek

MOSIR mosirem, ale ktos sie podpisuje pod tymi decyzjami. Chcialbym, żeby artykuły były precyzyjniejsze i kazdy mogl poznac nazwisko tak wysoce niekompetentnej osoby, do ktorej dziwnych decyzji co m-c ma się dostosować ponad 160 osób. Zarządzanie rodem z PRL albo Misia

Fanatyk

Skurwysyństwo Eryka Rawickiego nie zna granic

Black

To jest granda. Zdrowe wychowanie młodzieży. Jeśli się nie mylę, to kiedyś się nazywało Międzyszkolny Ośrodek sportu „Łodzianka”, a teraz jest to prywatny folwark. Młodzi zamiast ganiać za piłką, niech lepiej siedzą przed kompem, według pierdzistołków. Wszystko jest robione w tym kraju od dupy strony.

1910

Black – w tym mieście jest robione od dupy strony. ! Całe szczęście,że te gnidy z łódzkiego urzędu nie rządzą całym krajem. Klub musi im postawić ultimatum. Albo ośrodek jest Widzewa,albo zrobimy wam smród na cały kraj jaki jest syf w mieście Łodzi. Już dłużej cicho siedzieć nie można panie Szor i reszta.

Darius

Kolego klub to nic nie umie załatwić i żadnego smrodu nie zrobi i ultimatum też nie postawi bo tego też nie umie.Przez ten czas można było gromadzić środki i myśleć o zakupie ziemi oraz budowie ośrodka ale lepiej było wszystko prze..bać. Teraz to nic nie mamy i nic nie możemy. Takich jakich mamy ludzi to i tak nas traktują. Smutna prawda.

Roberto

Widzewa w Łodzi to może jest siatka gruszek a nie obiekty na Malachowskiego .Przypominam że jest to ośrodek Miejski i korzystać moze każdy obywatel oraz mniejsze kluby .

Karamboll

Łukasz Kucharski jest na tt. Już wysłałem do niego ciepłe zapytanie odnośnie kwestii Widzewa. Zróbcie to tez jeśli możecie. Bardzo łatwo wygooglować i połączyć twarz z użytkownikiem na TT. koniec pierdolenia. Musimy zacząć cisnąć urzedasow bo robią nas Widzew w wielki ch..

rts

To jest z PO człowiek a piłkę to on nigdy nawet nie kopał to człowiek wyksZtałcony ale zawsze piłka mu nie odpowiadała bo to lamus i taki człowiek jak ma wiedzieć o piłce

Wiesiek z Wiśniowej Góry

W tv Trela taki wygadany a o łódź nic nie dba.

wszyscy mądrzy ,jak jest kolo wyborów…rancza nie oglądałeś ?

Piotrek

a czego wy sie spodziewacie ze strony miasta ? myślicie że do nich nie dochodza słuchy o nowej bazie treningowej jak jest niby w planach. to oni też ida ta drogą jak sie nie podoba to nich swoja baze sobie wybudują i tam idą

1910

No to czas najwyższy,żeby klub poszedł w końcu z awanturą do telewizji. Zrobić tym urzędasom łódzkim rozpierduchę i wstyd na całą Polskę.Niech się Polska dowie jakie łajzy w Łodzi rządzą. Salski dopiero co w niedzielę wygadał się,że stadion niby mają na 18.000 ,ale zrobią taki ,,myk” że te 18.000 będzie ,a oprócz tego bufory koło sektora gości będą bez krzesełek. A za jakiś cza wystarczy ,że krzesełka zamontują i już będą mieć pod 20.000 pojemność. Dlaczego klub nic z tym nie robi ??? Bo widać gołym okiem ,że te złodzieje z urzędu łódzkiego budują kałesiakom większy stadion i o 80… Czytaj więcej »

Piotrek

no widzę że u ciebie tylko klapki na oczach i w jedna strone patrzysz a nie patrzysz ile my juz mamy stadion a ile oni na swój czekają.ile my juz przez te 3 lata zarobiliśmy na nowym stadionie pozyskaliśmy sponsorów itp a oni tego nie mogli robić i nadal nie mogą.trzeba tez brac pod uwage że oni mieli bazę treningowa i kilka boisk która im miesto zabrało pod budowe AA a my mielismy tylko jedno boisko treningowe koło stadionu.trzeba byc troche obiektywnym.tereny które im zabrali a oni mieli w długoletnia dzierżawę pod AA i parking też było troche warte i… Czytaj więcej »

Mas

Widzę że kolega macfansy czyta. Może przy tym czytaniu warto włączyć myślenie? Boiska nigdy łksu nie były, właścicielem było miasto. Zbudowało tam AA do której – uwaga kolego może to być dla ciebie nowość – nie chce wpuszczać kibiców Widzewa twierdząc, że jest to teren łksu. Łks za to może (prawdopodobnie za darmo) organizować tam sobie imprezki. Obok stadionu łksu znajduje się boisko z naturalną trawą, powtórzę się: – uwaga kolego może to być dla ciebie nowość – miasto nie chce wpuszczać tam drużyny Widzewa twierdząc, że jest to teren łksu. Łks za to może za darmo organizować tam sobie… Czytaj więcej »

Piotrek

miasto było ale oni mieli umowę na długoletnia dzierżawę na kiikanascie czy kilkadziesiąt lat i nic by tam nie mogli wybudować rozumiesz to czy nie.a jeżeli dla ciebie dziwnym jest to ze miasto sie nie zgodziło na organizowania jubileuszu Widzewa tuz pod stadionem ŁKS na ich historycznych terenach czy zrobienie treningu piłkarzy w DNIU MECZU KIEDY ONI GRALI SWÓJ MECZ to my nie mamy o czym gadac bo w żadnym miescie derbowym nikt by sie na to nie zgodził normalny i nikt normalany by nawet na taki pomysł nie wpadł bo wiadomo że to nie przejdzie

Mas

Chłopcze, ile ty masz lat? 12? Po pierwsze spróbuj pisać po polsku, może łatwiej będzie cię zrozumieć. Kropki, przecinki, duże litery ogarniasz? Co do meritum. KRZYCZYSZ, że łks miał jakiś mecz gdy Widzew chciał trenować. No to uświadom wszystkich jaki to mecz 2.03.2019 grał ŁKS? Macfansy pomogą, na pewno jakieś fejkowe dane ci podsuną. 2- Podaj jakieś dane tej umowy dzierżawy, nie zapomnij tylko napisać czy łks za tą dzierżawę płacił. 3. Co do historycznych terenów – jakoś dla miasta problemu nie stanowiło zaproponowanie jako neutralnego miejsca na wspólny stadion terenów Orła – jakiś kilometr od Unii 2. Wtedy neutralne,… Czytaj więcej »

Piotrek

juz cie uświadamiam z Garbarnia Kraków o godz 17

Mas

No to faktycznie. 10.30 trening, 17 mecz. To z całą pewnością kolidowało ze sobą.Coś jeszcze?

Panowie ,żadnego expo w Łodzi nie będzie ,bierzmy się do roboty ,trzeba przejąć „saharę „przy Niciarnaniej przy hali Wifamy ,na przeciw Ariadny,tam ładne 2,3 boiska mogą powstać ,i bez łaski na naszym Widzewie bedzie gdzie grać ,bez łaski mosiru !!! – a na kolejarzu na zdrowiu też mosir treningi poprzesuwał,też pełnego dostępu nie mają ???

1910

Idżcie i weżcie ich za przysłowiowe mordy….słownie oczywiście. Dla kogo i z czyjego pomysłu był budowany ten ZASRANY ośrodek ?? !! Nie długo to obecność tam Widzewa ograniczy się do pilnowania i opłacania tego bubla budowlanego,a nie możliwość trenowania. Przecież oni specjalnie chcą torpedować pracę Akademii.

Żenek Martyniuk

MOSiR znowu robi pod górkę – tylko komu, dzieciakom co chcą w piłkę grać? Swoją drogą, z budzetem 18 mln zł juz dawno powinnismy miec chociaz teren

1910

Jak to komu robią pod górkę ? Nie dzieciakom tylko Widzewowi. Ciężko to zauważyć ? Dzieciaki pójdą na Minerską. O to im chodzi.

Żenek Martyniuk

robią to dzieciakom, obywatelom miasta, o których zdrowie powinni dbać. Jak pisałem, skoro chcemy być klubem profesjonalnym, powinniśmy mieć własny teren i ośrodek i nie zależeć od jakiegoś urzędasa

Zbyszek 70

Widzew potrzebuje swojej bazy treningowej!!!! Jednym z wazniejszych tematów dla nowego zarządu powinno być pozyskanie mocnego sponsora (nie popierdułki) i zbudowanie własnego ośrodka. dzisiaj oprócz pierwszej drużyny to reszta trenuje na połowie boiska!na troche to wystarczy ale mecze są rozgrywane nie na „połówce”.mam wrażenie, że interesuje nas tylko pierwszy zespół.

tomek68

Nie widać determinacji w działaniach tego naszego kochanego Widzewa. Zebyśmy nie mieli gdzie trenować. Mamy setki tysiecy kibiców i nie mozemy docisnąć urzędu miasta?!Kto w Widzewie odpowiada za infrastrukturę? Dlaczego jestesmy tak bierni i mało skuteczni?!

krzywyyy

dobre pytanie.może Kamil napiszesz coś dla przybliżenia tematu inwestycji w infrastrukturę. kto sie tym zajmuje ,co zrobilismy i gdzie jestesmy itd itp

przecież to są ludzie Pani Prezydent Zdanowskiej a ona Widzewa nigdy nie lubiła i nie lubić będzie poza jednym kiedy Ją się wpuszczano na mecze z Przudupasami za darmo ZARZĄD KLUBU DO ROBOTY I WZIĄĆ TEŻ TO CAŁE STOWARZYSZENIE NIIECH SIĘ WSZYSCY WYKARZĄ JAKIMI SĄ WIDZEWIAKAMI PANIE SZOR JAK BĘDZIE POTRZEBA TO MY KIBICE KLUBU POMOŻEMY W TEJ SPRAWIE JEST TO HAŃBA I SKU……STWO ZE STRONY WŁADZ ŁODZI NA CZELE Z PANI,Ą ZDANOWSKĄ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!HAŃBA WIDZEWIACY KOBIETO NIGDY CI NIE WYBACZĄ PRZEGIĘŁAŚ PAŁĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

Piotrek

ale komu pierwszemu cały stadion wybudowano? chyba nam bo oni do tej pory nie maja mimo że grali w Ekstraklasie i 1 lidze juz wcześniej niz teraz.bezy treningowe też przecie oba kluby dostały w podobnym czasie.był inny wykonawca i u nas zrobili fuszerke ale to nie wina Zdanowskiej skad on mogła to widziec że tak zrobią.a to że my sie musimy dzielic Łodzianka z innymi to tez nie można byc wielce tym zdziwionym bo my nigdy bazy jak oni nie mielismy wiec ciężko żeby tylko dla nas nam nagle wybudowali.oni tez sie dzielą jak sie nie myle z Kolejarzem czy… Czytaj więcej »

Grzegorz

Murem za Hanką!!!

sds

zamiast plakac i miec pretensje do miasta miejmy do naszych wspanialych wlascicieli po 5latach i budzecie od 3 sezonow juz powinnismy konczyc budowe swojego osrodka no ale przejebac bylo latwo kaske

cuccuredu

Co na to zarząd klubu.Pewnie znowu w jakimś wywiadzie powiedzą,że stosunki na linii klub-miasto są coraz lepsze.

nie znam się to się wypowiem

Szkoda że wszyscy tak chętnie się wypowiadają nie znając tematu, jak Widzew chce mieć cały ośrodek dla siebie to niech go wydzierżawi a na ten moment to jest obiekt miejski i Łodzianka czy Budowlani mają takie same prawa zarezerwować godziny jak i Widzew. Szkoda że aktualny rzecznik prasowy Widzewa wypisuje bzdury na tt gdyż spotkanie odbyło się 11 stycznia bo sam Pan wielki prezes Szor chciał to spotkanie 11 a nie MOSiR…4 godziny zabrali Widzewowi a płaczą jakby im cały ośrodek zabrali.

Żenek Martyniuk

no i mamy urzędasa… „płaczą”… pamiętaj urzędniku z czyich podatków pensyjkę masz co miesiąc

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress